https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_f5a2a0cae04f9b30e925b6df6_o.jpg
“28 Mall” TM-də yerləşən “CinemaPlus” premium kinoteatrında Fransa imperatoru “Napoleon” haqqında bioqrafik filmin premyera öncəsi nümayişi keçirilib.
İmperator Napoleon Bonapartın həyatından bəhs edən tarixi dramın rejissoru Ridli Skottdur. Baş rolu təkrarolunmaz Xoakin Feniks oynayır.
Filmin ssenarisini Devid Skarpa, musiqisini Martin Fipps yazıb.
Filmdə böyük komandirin hakimiyyətə gəlməsi, onun sevgilisi imperatriça Jozefina ilə münasibəti, Vanessa Kirbi və Tahar Rəhimin inqilabçı Paul Barras rolunu canlandırdıqları xronikadan bəhs edilir.
Film Bonapartın yeganə əsl sevgisi Jozefina ilə qeyri-sabit münasibəti və onu hakimiyyətə aparan çətin yolunun hekayəsi haqqındadır. Jozefina rolunu Vanessa Kirbi, Tahar Rəhimin inqilabçı rolunu isə Paul Barras canlandırıblar.
Tədbir günü kinoteatrda xüsusi ab-hava var idi. Çiçəklər, çilçıraqlar, şamlar və instrumental trio ilə qızıl tağlar XIX-cu əsrin Fransız dövrünün üslubunu yaratdı.
Şirniyyat və Napoleon tortları gecəyə bayram əhval-ruhiyyəsi bəxş edib. Girişdə qonaqları Napoleonun özünün kospleyi və gözəl xanımlara gül paylayan ağ mələk qarşılayıb. Tədbirin əyləncəli hissəsi Aleksandr Barkovun rəhbərliyində olan “ASgarden”-in Vals rəqsi ilə başa çatıb.
Tədbirin təşkilində Brand Media Groups, “Orli” event şirkəti, “MADO” restoranı, foto və video “Light in Black” kreativ şirkəti, “Janna”dan şirniyyat məmulatı və “7 Gül” gül butiki dəstək göstəriblər.
Noyabrın 23-dən etibarən “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsində ən çox gözlənilən filmlərdən biri 3 dildə: rus, ingilis və türk dillərində nümayiş etdirilir. Həmçinin, “Napoleon” filminə Azərbaycanda ən son 4DX texnologiyası ilə Dəniz Mall-da yerləşən CinemaPlus-da baxmaq olar.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_f5a2a0cae04f9b30e925b6df6_o.jpg
В кинотеатре премиум класса «CinemaPlus», расположенном в ТЦ «28 Mall», прошёл предпремьерный показ биографического фильма о французском императоре «Наполеон».
Режиссером исторической драмы о жизни императора Наполеона Бонапарта является Ридли Скотт. Главную роль исполняет неподражаемый Хоакин Феникс.
Этот фильм о приходе великого полководца к власти, а также о его взаимоотношениях с возлюбленной, императрицей Жозефиной, роль которой сыграла Ванесса Кирби, а Тахар Рахим играет революционера Поля Барраса. Сценарий к картине написал Дэвид Скарпа, музыку — Мартин Фиппс.
В кинотеатре царила особая атмосфера. Золотые арки с цветами, люстры, свечи, инструментальное трио создали стиль французской эпохи XIX века.
Сладости и пирожные Наполеон придали вечеру праздничное настроение. Гостей на входе встречал косплей самого Наполеона и белый ангел, который раздавал прекрасным дамам цветы. Развлекательная часть мероприятия завершилась танцем Вальс от «ASgarden» под руководством Александра Баркова.
Поддержку в организации мероприятия оказали: Brand Media Groups, event-компания «Orli», ресторан «MADO», фото и видео - креативная компания «Light in Black», кондитерская «от Жанны» и цветочный бутик «7 Gül».
Уже с 23 ноября, все желающие могут увидеть один из самых ожидаемых фильмов в сети кинотеатров «CinemaPlus» на 3-х языках: русский, английский и турецкий. Также, «Наполеон» можно посмотреть в кинотеатре «CinemaPlus», расположенном в торговом центре «Deniz Mall» с новейшей технологией 4DX в Азербайджане.