https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_6d5f7cbedc514d842fc130eb6_o.jpg
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyində olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılan SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza maliyyə qurumları üzrə tərəfdaş çevrəsini genişləndirməyə davam edir. “SİMA İmza”nın fərdi sahibkar həllinin növbəti tərəfdaşı “Bank VTB” (Azərbaycan) olub.
Tərəfdaşlığa əsasən, sahibkarlar və vətəndaşlar “SİMA İmza” vasitəsilə banka getmədən, hətta qeyri-iş saatlarında belə, kredit üçün müraciət edə bilərlər. Təklifdən yararlanmaq üçün https://www.vtb.az/ saytına daxil olub fərdi və ya mikrokredit üçün müraciət edərkən sənədləri “SİMA İmza” ilə imzalamaq kifayətdir. Müraciət təsdiqləndikdən sonra vəsait müştərinin hesabına köçürülür.
“Bank VTB” xüsusilə sahibkarlar üçün SİMA rəqəmsal imza ilə geniş imkanlar təqdim edir. Belə ki, sahibkarlar “SİMA İmza” vasitəsilə iş yerini tərk etmədən 15 min manatadək mikrokredit ala bilərlər. Bundan başqa, vətəndaşlar “SİMA İmza” ilə 40 min manatadək krediti güzəştli faizlə əldə edə bilərlər. “SİMA İmza” ilə kredit müraciəti edən müştərilər üçün əlavə olaraq 1 faizə qədər güzəşt tətbiq olunur.
“Bank VTB” (Azərbaycan) məhsulları haqqında məlumatı www.vtb.az saytından və ya 986 nömrəsinə zəng edərək əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_6d5f7cbedc514d842fc130eb6_o.jpg
«SİMA İmza», созданная ООО «AzInTelecom» при Министерстве цифрового развития и транспорта, продолжает расширять круг партнеров среди финансовых учреждений. «Банк ВТБ» (Азербайджан) стал следующим партнером решения «SİMA İmza» для индивидуальных предпринимателей.
По данным партнерства, предприниматели и граждане могут оформить кредит через «SİMA İmza», не обращаясь в банк, даже в нерабочее время. Чтобы воспользоваться предложением, достаточно зайти на https://www.vtb.az/ и подписать документы подписью «SİMA İmza» при подаче заявки на получение потребительского или микрозайма. После одобрения заявки денежные средства переводятся на счет клиента.
«Банк ВТБ» предлагает широкий спектр возможностей с цифровой подписью «SİMA İmza», особенно для предпринимателей. Таким образом, через «SİMA İmza» предприниматели смогут получить микрозаймы до 15 тысяч манатов, не покидая рабочего места. Кроме того, с «SİMA İmza» граждане могут получить кредит на сумму до 40 тысяч манатов с льготной процентной ставкой. Дополнительная скидка до 1 процента предоставляется клиентам, оформляющим кредит с помощью «SİMA İmza».
Для получения электронной подписи, работающей с мобильным приложением, достаточно скачать мобильное приложение «SİMA İmza» на устройство и один раз зарегистрироваться. «SİMA İmza», повышающая доступность цифровых услуг, ускорит бизнес-процессы в нашей стране.
Получить информацию о продуктах «Банка ВТБ» (Азербайджан) можно на сайте www.vtb.az или по телефону 986.