https://www.innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_fb3c9664ab572713f4e462167_o.jpg
Ölkənin maliyyə qurumları arasında ən böyük işəgötürən şirkəti olan Kapital Bank regionlarda yeni layihəyə start verdi. “Karyera Marafonu” adı altında keçirilən tədbir 24 iyun 2022-ci il tarixində ilk olaraq Gəncə şəhərində - Gəncə Dövlət Aqrar Universitetinin Mühəndislik korpusunda olan Tələbə parkında baş tutub.
Tədbir Gəncə şəhəri İcra hakimiyyəti, Gəncə-Daşkəsən regional Məşğulluq İdarəsi, Gəncə Dövlət Aqrar Universiteti, Gəncə Dövlət Universiteti, Gəncə Texnologiya Universiteti, Gənclərin İnkişafı və Karyera Mərkəzinin dəstəyi ilə keçirilib. Marafonun əsas məqsədi gənclərlə görüşmək, onların şəxsi inkişaflarına töhfə vermək və istedadlıları peşəkar karyera dünyasına cəlb etməkdir. Marafon çərçivəsində karyera sərgisi, kiçik müsahibələr, təlim və seminarlar, həmçinin müxtəlif workshop-lar keçirilib.
“Bildiyiniz kimi Kapital Bank mütəmadi olaraq ali məktəblərdə müxtəlif karyera günləri keçirir. Bu dəfə qərara gəldik ki, regionlarda da analoji tədbirlər təşkil edək və ölkənin iri şəhərlərində olan gənclərə karyera qurmaqda köməklik göstərək. Marafonumuza ilk olaraq Gəncədən başladıq. Lakin marafon Azərbaycanın digər regionlarında da davam etdirəcəyik. Əgər Siz də bizim marafona qoşulmaq istəyirsinizsə, Kapital Bank-ın sosial şəbəkələrdəki səhifələrini izləyin və tədbirin keçiriləcəyi şəhər və məkan barədə ilk olaraq xəbər tutun”, - deyə, Kapital Bank-ın İnsan Resurslarının İdarə Edilməsi departamentinin direktoru Fərqanə Məmmədova bildirib.
Qeyd edək ki, Kapital Bank əməkdaşları sırasına qoşulmaq istəyən istedadlı, özünə güvənən və öyrənib-inkişaf etmək istəyən namizədlər üçün hazırda aktiv vakansiyalar mövcuddur. Müraciət etmək istəyən şəxslər https://hr.kapitalbank.az portalına daxil olmaqla mövcud vakansiyalarla tanış ola bilərlər.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_fb3c9664ab572713f4e462167_o.jpg
Один из крупнейших работодателей Азербайджана Kapital Bank запустил новый HR-проект, который охватит регионы страны. Проект под названием «Карьерный марафон» стартовал 24 июня 2022 года в студенческом парке инженерного корпуса Гянджинского государственного аграрного университета.
Мероприятие прошло при поддержке Исполнительной власти города Гянджа, Гянджа-Дашкесанского регионального управления занятости, Гянджинского государственного аграрного университета, Гянджинского государственного университета, Гянджинского технологического университета, Центра развития молодежи и карьеры. Основная цель марафона — встретиться с молодежью, внести вклад в их развитие и открыть для талантливых ребят дорогу в мир карьеры. В рамках марафона была проведена ярмарка вакансий, небольшие собеседования, тренинги, семинары и различные мастер-классы.
Фаргана Мамедова, директор департамента по управлению человеческими ресурсами Kapital Bank: «Kapital Bank регулярно проводит дни карьеры в столичных вузах. На этот раз мы решили организовать аналогичные мероприятия в регионах и оказать помощь молодым людям из больших городов страны в построении карьеры. Мы начали наш карьерный марафон в Гяндже и продолжим его в других регионах Азербайджана. Те, кто хочет присоединиться к марафону, следите за страницами Kapital Bank в социальных сетях и первыми узнавайте о городе и месте проведения мероприятия».
Для талантливых, уверенных в себе и желающих работать и развиваться в Kapital Bank людей всегда имеются актуальные вакансии. Получить подробную информацию и откликнуться на вакансии в банке можно через портал https://hr.kapitalbank.az.