https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_2d7a704c18d0a2cd95c77b8d7_o.jpg
“CinemaPlus” kinoteatrı Dubayda keçirilən və dünyanın çoxlu sayda ölkəsinin iştirak etdiyi 6-cı “META Cinema Forum”-da Azərbaycanı təmsil edib.
Forumda Hollivud və Avropa kinostudiyalarının ən yaxşı qapalı nümayişləri, son texnologiya və innovasiyaları təqdim olunub.
“META Cinema Forum” dünyada ən böyük kinokonvensiya hesab olunur. Tədbir çoxlu sayda regionları, layihələri, tərəfdaşları əhatə edərək, Yaxın Şərq, Afrika, Asiya və MDB ölkələrindən, eləcə də dünyanın hər yerindən studiyaların nümayəndələrinin iştirak etdiyi kino sənayəsi üçün ən mühim regional foruma çevrildi.
Azərbaycandan “META Cinema Forum”-da “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsinin direktoru Murat Camçı və “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsinin Müşahidə Şurasının sədri Zaur Darabzadə iştirak ediblər. Onlar dünyada öndə gedən film studiyaları ilə növbəti mövsümdə nümayiş olunacaq filmlər üçün müqavilələr imzalayıblar. Həmin şirkətlər arasında Universal Pictures, Sony Pictures, The Walt Disney Company, Paramount Pictures və Warner Bros. studiyaları yer alıblar. Bundan başqa nümayəndələr kinoteatrlar üçün nəzərdə tutulmuş ən son texnologiyalarla tanış olublar və onları təqdim edən şirkətlərin rəhbərləri ilə görüşlər keçirilib.
“CinemaPlus” öz tamaşaçılarına ən yaxşısını təqdim etmək üçün yeniliklərə davam edərək, bütün dünyada premyerası baş tutmuş filmləri eyni gündə Azərbaycanda olan kinosevərlərə də nümayiş edir.

https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_2d7a704c18d0a2cd95c77b8d7_o.jpg
Кинотеатр «CinemaPlus» представил Азербайджан на 6-ом «META Cinema Forum»-е, проходящий в Дубае, где участвовало большое количество стран мира.
На мероприятии присутствовали лучшие студийные представители, новейшие технологии и новинки киноиндустрии от голливудских и европейских студий.
«META Cinema Forum» является крупнейшим киноконвентом. Мероприятие включило в себя большое количество регионов, проектов, партнеров и стало самым важным региональным форумом для киноиндустрии, в котором приняли участие представители стран Ближнего Востока, Африки, Азии и СНГ, а также студии со всего мира.
С Азербайджана на «META Cinema Forum»-е участвовали директор сети кинотеатров CinemaPlus – Мурат Джамчы и Председатель Наблюдательного Совета сети кинотеатров CinemaPlus - Заур Дарабзаде. Они заключили контракты с ведущими мировыми киностудиями на показ фильмов следующих новых сезонов. Среди этих компаний были такие студии, как Universal Pictures, Sony Pictures, The Walt Disney Company, Paramount Pictures и Warner Bros. Кроме того, представители ознакомились с новейшими технологиями, предназначенными для кинотеатров, и были проведены встречи с руководителями компаний, которые их представили.
«CinemaPlus» продолжает вводить новшества, чтобы представить лучшее своим зрителям, показывать в Азербайджане киноманам фильмы, которые выходят в тот же день, что и во всём мире.