https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_2d7a704c18d0a2cd95c77b8d7_o.jpg
“CinemaPlus” kinoteatrı Dubayda keçirilən və dünyanın çoxlu sayda ölkəsinin iştirak etdiyi 6-cı “META Cinema Forum”-da Azərbaycanı təmsil edib.
Forumda Hollivud və Avropa kinostudiyalarının ən yaxşı qapalı nümayişləri, son texnologiya və innovasiyaları təqdim olunub.
“META Cinema Forum” dünyada ən böyük kinokonvensiya hesab olunur. Tədbir çoxlu sayda regionları, layihələri, tərəfdaşları əhatə edərək, Yaxın Şərq, Afrika, Asiya və MDB ölkələrindən, eləcə də dünyanın hər yerindən studiyaların nümayəndələrinin iştirak etdiyi kino sənayəsi üçün ən mühim regional foruma çevrildi.
Azərbaycandan “META Cinema Forum”-da “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsinin direktoru Murat Camçı və “CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsinin Müşahidə Şurasının sədri Zaur Darabzadə iştirak ediblər. Onlar dünyada öndə gedən film studiyaları ilə növbəti mövsümdə nümayiş olunacaq filmlər üçün müqavilələr imzalayıblar. Həmin şirkətlər arasında Universal Pictures, Sony Pictures, The Walt Disney Company, Paramount Pictures və Warner Bros. studiyaları yer alıblar. Bundan başqa nümayəndələr kinoteatrlar üçün nəzərdə tutulmuş ən son texnologiyalarla tanış olublar və onları təqdim edən şirkətlərin rəhbərləri ilə görüşlər keçirilib.
“CinemaPlus” öz tamaşaçılarına ən yaxşısını təqdim etmək üçün yeniliklərə davam edərək, bütün dünyada premyerası baş tutmuş filmləri eyni gündə Azərbaycanda olan kinosevərlərə də nümayiş edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_2d7a704c18d0a2cd95c77b8d7_o.jpg
“CinemaPlus” represented Azerbaijan in the 6th “META Cinema Forum”, held in Dubai, where a large number of countries from around the world participated.
The best studio representatives, the latest technologies and new products in the film industry from Hollywood and European studios were attended in the event.
“META Cinema Forum” is the largest film convention. The event included a large number of regions, projects, partners and became the most important regional forum for the film industry, which was attended by representatives from the Middle East, Africa, Asia and the CIS, as well as the studios from all over the world.
From Azerbaijan, the Director of the chain of cinemas “CinemaPlus”, Murat Camci, and the Chairman of the Supervisory Board of the chain of cinemas “CinemaPlus” Zaur Darabzadeh, participated in the “META Cinema Forum”. They have concluded the contracts with the world's leading film studios to show films of the next new seasons. These companies included studios such as Universal Pictures, Sony Pictures, The Walt Disney Company, Paramount Pictures and Warner Bros. In addition, representatives got acquainted with the latest technologies intended for cinemas and met with the heads of the companies presented by them.
“CinemaPlus” continues to innovate by bringing the best to its audiences, presenting films to film fans in Azerbaijan those are released on the same day as in other parts of the world.