https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_a0cee8863bcd9cf43973ee948_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova ATƏT Parlament Assambleyasının prezidenti Pia Kauma ilə bu gün keçirilən görüşündə ölkəmizə qarşı müşahidə olunan ikili standartları tənqid edib. O, istər Azərbaycan torpaqlarının Ermənistanın işğalı altında olduğu 30 ilə yaxın dövr ərzində, istərsə də ölkəmizin öz torpaqlarını azad etdikdən sonra ötən müddətdə müşahidə olunan ikili standartların qəbuledilməz olduğunu bildirib.
Milli Məclisin sədri diqqətə çatdırıb ki, Azərbaycan Cənubi Qafqazın təhlükəsiz və sabit gələcəyi üçün əsas maraqlı tərəfdir. Onun sözlərinə görə, Azərbaycan regionda sülh gündəliyinin irəliləyişinə sadiqdir. Spiker, təəssüflə qeyd edib ki, Ermənistan sülh naminə çalışmaq əvəzinə hələ də Azərbaycana qarşı yalan və əsassız ittihamlar əsasında beynəlxalq ictimaiyyəti çaşdırmağa çalışır.
O, Ermənistanın Azərbaycana qarşı qarayaxma kampaniyasında bütün imkan və platformalardan istifadə etməkdə davam etdiyini bildirib və bəzi beynəlxalq təşkilatlarda Ermənistanın bu yalanlarının dəstək görməsindən təəssüfünü ifadə edib. O, vurğulayıb ki, Azərbaycanın guya "etnik təmizləmə" aparması ilə bağlı Ermənistan tərəfindən irəli sürülən iddialar əsassız və yalandır. Spiker qeyd edib ki, real vəziyyəti təhrif edən, nifrət və düşmənçiliyi davam etdirən istənilən cəhdin qarşısı alınmalıdır və vəziyyəti çətinləşdirəcək birtərəfli hərəkətlərdən, bəyanatlardan çəkinmək vacibdir. Milli Məclisin sədri bu çərçivədə ATƏT PA-nın tədbirlərinin Ermənistanın Azərbaycana qarşı yalan təbliğatı üçün bir platformaya çevrilməməsinin əhəmiyyətini qeyd edib.

https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_a0cee8863bcd9cf43973ee948_o.jpg
Chair of the Milli Majlis Sahiba Gafarova criticised the double standards demonstrable in the attitude towards our country as she spoke with President of the OSCE Parliamentary Assembly Pia Kauma earlier today. Those standards which were evident during the almost 30 years of Armenian occupation of Azerbaijani lands and since Azerbaijan liberated her territories are utterly unacceptable, Mrs Gafarova emphasised.
Azerbaijan is the main party interested in a safe and stable future for the South Caucasus, and remains committed to the regional peace agenda whereas Armenia, unfortunately, not only makes efforts towards peace but also tries to confuse international community with its false and groundless accusations, according to the Speaker of the Milli Majlis.
Armenia continues seizing every opportunity and platform for its blackwashing campaign levelled at Azerbaijan, and some international organisations support the Armenian fictions, Sahiba Gafarova continued with regret. She stressed that the allegations of the Armenian side of an ‘ethnic cleansing’ carried out by Azerbaijan were unfounded and false. It is paramount to discourage any attempt to distort the real situation and continuing hatred and animosity; lopsided moves and declarations liable to aggravate the situation must necessarily be avoided. In this sense, said the Chair of the Milli Majlis, it is necessary to make certain that OSCE PA moves do not propagate the false Armenian propaganda against Azerbaijan.