https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_10a897179a43fe17b87837855_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən IX Bakı Beynəlxalq Kitab Sərgisində iştirak edir.
Noyabrın 11-də açılışı olan sərgidə BDU-nun Elmi Kitabxanasında qorunan kitablar, qiymətli nəşrlər, professor-müəllim heyətinin Azərbaycan, rus, ingilis və türk dillərində nəşr etdirdiyi kitablar nümayiş olunur. Stenddə həmçinin Universitetin “Kitab Evi”nin nəşri olan dərslik və dərs vəsaitləri, elmi xəbərlər, konfrans materialları da sərgilənir.
BDU-nun stendində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə və Zəfər Gününə həsr olunan kitablardan ibarət güşə daha maraqla qarşılanıb.
BDU haqqında videoçarxın nümayişi məktəbli kitabsevərlərin xüsusi diqqətinə səbəb olub.
Ziyarətçilərə stenddə nümayiş olunan nəşrlər barədə məlumat verilib, üzərində BDU-nun loqosu olan çap məhsulları, bloknot, buklet və qeyd vərəqləri hədiyyə olunub.

https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_10a897179a43fe17b87837855_o.jpg
Бакинский государственный университет (БГУ) принимает участие в IX Бакинской международной книжной ярмарке, организованной Министерством культуры.
На выставке представлены книги, хранящиеся в Научной библиотеке БГУ, ценные издания, книги, изданные учеными и преподавателями вуза на азербайджанском, русском, английском и турецком языках. На стенде также представлены учебники и учебные пособия, научные новости и материалы конференций, издаваемые «Домом книги» университета. Особое внимание школьников-книголюбов привлек показ видеоролика о БГУ.
Посетителей проинформировали о представленных на стенде изданиях, в качестве подарков им вручена печатная продукция с логотипом БГУ, блокноты, буклеты и листки для заметок.