https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_ab719f55bb3fb64d1844b9b52_o.jpg
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) nəzdində Tətbiqi Riyaziyyat Elmi-Tədqiqat İnstitutunun elmi işlər üzrə direktor müavini, AMEA-nın müxbir üzvü, professor Vaqif Quliyev və Mexanika-riyaziyyat fakültəsinin Riyazi analiz kafedrasının dosenti Mehriban Ömərovanın həmmüəllifi olduqları “Ümumiləşmiş Orlicz-Morrey fəzalarında həqiqi Kalderon-Ziqmund operatorları və onların kommutatorlarınin xarakteristikası” (“Characterizations for the genuine Calderón-Zygmund operators and commutators on generalized Orlicz-Morrey spaces”) adlı məqalə “Web of Science” beynəlxalq elmmetrik bazasında Q1 kvartilli jurnallar siyahısına daxil “Advances in Nonlinear Analysis (IF: 4.2)” jurnalında dərc olunub:
https://www.degruyter.com/document/doi/10.1515/anona-2022-0307
Məqalədə ümumiləşən Orlicz-Morrey fəzalarında həqiqi Kalderon-Ziqmund operatorlarının zəif/güclü məhdudluğu üçün zəruri və kafi şərtlər əldə edilib. Həmçinin bu fəzalarda həqiqi Kalderon-Ziqmund operatorlarının kommutatorlarının məhdudluğu araşdırılıb.

https://innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_ab719f55bb3fb64d1844b9b52_o.jpg
В журнале «Advances in Nonlinear Analysis» опубликована статья «Characterizations for the genuine Calderón-Zygmund operators and commutators on generalized Orlicz-Morrey spaces» («Характеристики реальных операторов Кальдерона-Зигмунда и их коммутаторов в обобщенных пространствах Орлича-Морри») в соавторстве с заместителем директора по научной работе Научно-исследовательского института прикладной математики Бакинского государственного университета (БГУ), членом-корреспондентом НАНА, профессором Вагифом Гулиевым и доцентом кафедры математического анализа механико-математического факультета Мехрибан Омаровой.
https://www.degruyter.com/document/doi/10.1515/anona-2022-0307
Журнал «Advances in Nonlinear Analysis» (IF: 4.2) включен в список изданий Q1 квартиля международной наукометрической базы данных Web of Science.