Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) rektoru Elçin Babayev 2023-2024-cü tədris ilində Prezident təqaüdünə layiq görülmüş BDU tələbələri ilə görüşüb.
Rektor tələbələri BDU tələbəsi adını qazanmaqları və qəbul imtahanlarında topladıqları yüksək nəticələrə görə Prezident təqaüdünə layiq görülmələri münasibətilə təbrik edib, onlara uğurlar arzulayıb: “Prezident təqaüdünə layiq görülən 102 nəfərdən biri olmaq böyük qürurdur. Sizin bu adı şərəflə daşıyacağınıza, yaxşı təhsil alacağınıza, xalqımıza, dövlətimizə layiq, peşəkar mütəxəssislər kimi yetişəcəyinizə əminəm”.
Rektor Elçin Babayev Universitetin məzunlarının ölkəmizi dünyada layiqincə təmsil etdiklərini, BDU-nun ən böyük məzununun Ümummilli Liderimiz Heydər Əliyev olduğunu bildirib. O, tələbələrə tək tədrisdə deyil, BDU-nun sosial və ictimai həyatında da aktiv iştirak etməyi tövsiyə edib.

Ректор Бакинского государственного университета (БГУ) Эльчин Бабаев встретился со студентами вуза, удостоенных Президентской стипендии в 2023-2024 учебном году.
Ректор поздравил студентов с удостаиванием Президентской стипендии за высокие результаты на вступительных экзаменах и пожелал им успехов: «Большая честь быть одним из 102 удостоенных Президентской стипендии. Я уверен, что вы будете с честью носить это имя, получите хорошее образование, станете профессиональными специалистами, достойными нашего народа и государства».
Эльчин Бабаев отметил, что выпускники вуза достойно представляют нашу страну в мире. Он посоветовал студентам быть активным не только в учебе, но и в социальной и общественной жизни БГУ.