27 oktyabr tarixində Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə M. Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Akademik Filarmoniyasında Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunmuş "Yeni adlar" layihəsi çərçivəsində gənc istedadların konserti keçirilib. Musiqili gecədə beynəlxalq müsabiqələr laureatı, dirijor Mustafa Mehmandarovun rəhbərliyi altında Ü. Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət Simfonik orkestrı çıxış edib. Solistlər — respublika və beynəlxalq müsabiqələr laureatları, Salzburg şəhəri (Avstriya) Mozarteum Universitetin tələbəsi Nərgiz Əliyeva (piano) və R. Hacıyev adına Bakı şəhəri 15 nömrəli 11-illik musiqi məktəbinin məzunu Əbdüləli Hüseynli (piano). Tamaşaçılar R. Şumanın piano və orkestr üçün konsertini (a-moll, op.54) və F. Listin "Ölülər rəqsi" op.40 əsərlərini böyük maraqla dinlədilər.
Qeyd edək ki, 2022-ci ildən bəri "Yeni adlar" layihəsi gənc istedadlı musiqiçiləri geniş ictimaiyyətə təqdim etmək məqsədi daşıyır.
Konsertdə Azərbaycan Respublikası Prezidentin Administrasiyasının Humanitar siyasət, diaspora, multikulturalizm və dini məsələlər şöbəsinin müdiri F. Ş. Əliyeva, Azərbaycan Respublikasının Xalq artisti, Ü. Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının beynəlxalq əlaqələr və tərbiyə işləri üzrə prorektoru, professor Y. Ə. Axundova, görkəmli mədəniyyət və təhsil xadimləri iştirak ediblər.

27 октября в Азербайджанской Государственной Академической филармонии им. М. Магомаева состоялся концерт молодых талантов в рамках проекта Министерства Культуры Азербайджана "Yeni adlar" ("Новые имена"),посвященного 100-летнему юбилею Общенационального лидера Гейдара Алиева. В концертной программе выступил Азербайджанский Государственный Симфонический оркестр им. У. Гаджибейли под управлением лауреата международных конкурсов, маэстро Мустафы Мехмандарова. Солисты— лауреаты республиканских и международных конкурсов, студентка университета Моцартеум в Зальцбурге (Австрия) Наргиз Алиева и выпускник 11-летней музыкальной школы No. 15 им. Р. Гаджиева Абдулали Гусейнли. Зрители смогли насладиться концертом для фортепиано с оркестром a-moll op.54 Р. Шумана и "Пляской смерти" op.40 Ф. Листа.
Хочется отметить,что проект "Новые имена" с 2022 года направлен на представление широкой общественности молодых талантливых музыкантов.
Концерт посетили заведующая отделом по вопросам гуманитарной политики, диаспоры, мультикультурализма и религии Администрации Президента Азербайджана Ф. Ш. Алиева, Народная артистка Азербайджана, проректор по международным связям, связям с общественностью и социальным вопросам Бакинской Музыкальной Академии профессор Е. А. Ахундова, видные деятели культуры и образования.