https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_b46c9ab8260bdb502a2a812dc_o.jpg
III Beynəlxalq Türk Dünyası Kommunikasiya (Media) və İncəsənət Simpoziumunun iştirakçısı, Özbəkistan Jurnalistika və Kütləvi Kommunikasiya Universitetinin İnsan hüquqları və media kafedrasının müdiri, professor Nazire Taşpolatova Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Jurnalistika fakültəsinin tələbələrinə ustad dərsi keçib.
Xarici ölkələrin jurnalistikası fənninin qonağı olan professor Özbəkistan jurnalistikası tarixi, ilk yaranan qəzet və jurnallar haqqında təqdimatla çıxış edib.
Görüşdə eyni zamanda Özbəkistan Jurnalistika və Kütləvi Kommunikasiya Universitetinin Beynəlxalq jurnalistika fakültəsinin dekanı Shaxnoza Taylakova və Xarici dillər kafedrasının müdiri Gülsənəm Həsənova da iştirak ediblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-11/_innews_b46c9ab8260bdb502a2a812dc_o.jpg
Участница III Международного симпозиума по коммуникации (медиа) и искусству тюркского мира, заведующая кафедрой Университета журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана, профессор Назире Ташполатова провела в Бакинском государственном университете (БГУ) мастер класс.
Перед студентами-журналистами БГУ гостья выступила с докладом об истории журналистики Узбекистана, первых узбекских газетах и журналах.
Во встрече также приняли участие сотрудники узбекского вуза — декан факультета международной журналистики Шахноза Тайлакова и заведующая кафедрой иностранных языков Гюльсенем Гасанова.