Prioritet istiqamətlərindən biri də təhsilə dəstək olan ölkənin birinci bankı Kapital Bank Azərbaycan Texnologiya Universiteti ilə əməkdaşlığını genişləndirib. Əməkdaşlıq çərçivəsində İqtisadiyyat kafedrasının nəzdində “Kapital Bank otağı”nın açılışı baş tutub. Açılış mərasimində Kapital Bank-ın rəsmi nümayəndələri, Azərbaycan Texnologiya Universitetinin rəhbərliyi və tələbələr iştirak ediblər.
Tədbirdə çıxış edən bankın İstedadların idarə edilməsi departamentinin direktor müavini Azadə Hacıyeva bildirib ki, “Biz Bakı şəhərində artıq bir neçə universitetdə dərs otaqlarının açılışını etmişik. Bu gün isə regionda ilk olaraq Gəncədə Azərbaycan Texnologiya Universitetində müasir texnoloji tələblərə uyğun olan “Kapital Bank otağı” tələbələrin istifadəsinə verilir. Biz düşünürük ki, innovativ, rəqəmsallaşan dünyada tələbələr peşəkar mütəxəssis olmaq üçün ən müasir yeniliklərlə dərsə cəlb olunmalı, öyrənməlidirlər. Bu otağın yaradılmasında da məqsəd tələbələrə səmərəli və faydalı öyrənmə şəraiti yartamaqdır”.
Bankın Pərakəndə satış departamentinin rəhbəri Məhəmməd İbrahimov isə çıxışında təhsilə dəstək yönümlü əməkdaşlıqları yüksək qiymətləndirib. O, bildirib ki, “Biz bu sahədə memorandumlar imzalayır, ali məktəblərlə əməkdaşlıq edir, təqaüd proqramları keçirir, tələbələrin bankda istehsalat təcrübəsi keçməsi üçün mümkün qədər şərait yaradırıq. Kapital Bank 5000 dən çox əməkdaşı ilə həm də sektorun ən böyük işəgötürən şirkətlərindən biridir. Bu imkandan yararlanan gənclər yaxın gələcəkdə ölkəmiz üçün faydalı, peşəkar mütəxəssislərə, eləcə də həmkarlarımıza çevriləcəklər. Biz böyük həyəcanla onları komandamızda gözləyirik”.
Azərbaycan Texnologiya Universitetinin rektor əvəzi Yaşar Ömərov isə bu təşəbbüs və dəstək üçün Kapital Bank rəhbərliyinə təşəkkürünü bildirib. “Yaşadığımız IV sənaye inqilabı dövründə təminatlı, müasir həllər təqdim edən hərtərəfli təhsil həm də əmək bazarı üçün peşəkar kadr hazırlığı deməkdir. “Kapital Bank otağı” bu istiqamətdə bizə geniş imkanlar yaradacaq”.
Daha sonra tədbir iştirakçıları 28 nəfərlik innovativ tədris otağı ilə tanış olublar. Ağıllı lövhə, müvafiq sayda notbuk və digər zəruri ofis avadanlıqları ilə tam təchiz edilən otaq tələbələr tərəfindən də maraqla qarşılanıb. Eyni zamanda ali məktəb və bank arasında gələcək layihələr müzakirə edilib.

Первый банк Азербайджана Kapital Bank, продолжая активно поддерживать образовательные инициативы, расширяет сотрудничество с Азербайджанским технологическим университетом. В рамках партнерства состоялось открытие «Комнаты Kapital Bank» на факультете экономики. В церемонии приняли участие официальные лица Kapital Bank, руководство и студенты Азербайджанского технологического университета.
В своем выступлении на мероприятии заместитель директора департамента управления талантами банка Азада Гаджиева подчеркнула: «Мы уже открыли аудитории в нескольких университетах Баку. Сегодня, впервые в регионе, студентам Азербайджанского технологического университета в Гяндже стала доступна «Комната Kapital Bank», соответствующая самым современным технологическим требованиям. Мы убеждены, что в инновационном цифровом мире студенты должны участвовать в уроках и обучаться, используя инновации, чтобы стать профессиональными экспертами. Цель открытия этой аудитории — создать эффективные и полезные условия обучения для студентов».
Начальник департамента розничных продаж Kapital Bank Махаммад Ибрагимов выразил высокую оценку этому сотрудничеству, направленному на поддержку образования. В своем выступлении он отметил: «Мы заключаем соглашения и партнерские меморандумы в сфере образования, активно сотрудничаем с вузами, запускаем стипендиальные программы и создаем максимально благоприятные условия для того, чтобы студенты могли приобрести опыт в нашем банке. Стоит отметить, что Kapital Bank также является одним из крупнейших работодателей в секторе, имея более 5000 сотрудников. Молодые люди, которые воспользуются этой уникальной возможностью, обретут ценный опыт и в будущем станут профессиональными специалистами страны. Мы с нетерпением будем ждать их в нашей команде».
Заместитель ректора Азербайджанского технологического университета Яшар Омаров выразил благодарность руководству Kapital Bank за эту инициативу и поддержку. «В эпоху IV промышленной революции, в которой мы живем, комплексное образование, обеспеченное современными решениями, означает профессиональную подготовку для рынка труда. «Комната Kapital Bank» создаст для нас отличные возможности для этого», — добавил Яшар Омаров.
Далее участники мероприятия ознакомились с рассчитанной на 28 человек аудиторией. Студенты тоже были впечатлены комнатой, оснащенной смарт-доской, ноутбуками, необходимой оргтехникой и учебными принадлежностями. Представители университета и банка также обсудили будущие совместные проекты и направления сотрудничества.