https://www.innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_0596300bfdcfda254e432f58f_o.jpg
Moskvada keçirilən Rusiya Təhsil Akademiyasının 80 illik yubiley tədbirində sosiologiya elmləri doktoru, professor Vaqif Bayramov həmin akademiyanın müxbir üzvü seçilib.
2006-2021-ci illərdə Moskva Dövlət Humanitar-İqtisad Universitetinin rektoru işləmiş professor Vaqif Bayramov Rusiya Təhsil Akademiyasının müxbir üzvü seçilən ilk azərbaycanlı oldu.
O, eyni zamanda Rusiya Təbiət Elmləri Akademiyasının müxbir üzvü, Humanitar Elmlər Akademiyasının üzvüdür.
Prof. Vaqif Bayramov 2013-cü ildə II dərəcəli “Vətənə xidmətlərinə görə” ordeni, 2017-ci ildə isə Azərbaycan və Rusiya arasında təhsil əlaqələrinin möhkəmləndirilməsindəki xidmətlərinə görə Prezident İlham Əliyev tərəfindən “Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fəxri diplomu” ilə təltif edilib.

https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_0596300bfdcfda254e432f58f_o.jpg
На 80-летнем юбилейном мероприятии Российской академии образования, состоявшемся 13 октября в Москве, доктор социологических наук профессор Вагиф Байрамов был избран членом-корреспондентом этой академии. Профессор Вагиф Байрамов, работавший ректором Московского государственного гуманитарно-экономического университета в 2006-2021 годах, стал первым азербайджанцем, избранным членом-корреспондентом Российской академии образования. Он также является членом-корреспондентом Российской академии естественных наук и членом Академии гуманитарных наук.
Вагиф Байрамов в 2013 году за трудовые достижения и многолетний добросовестный труд был награжден орденом II степени «За заслуги перед Отечеством», а в 2017 году за заслуги в укреплении связей в сфере образования между Азербайджанской Республикой и Российской Федерацией Президентом Ильхамом Алиевым был награжден «Почетным дипломом Президента Азербайджанской Республики».