Milli Müdafiə Universitetinin nümayəndə heyəti ADPU-da olub
Milli Müdafiə Universitetinin nümayəndə heyəti ADPU-da olub Milli Müdafiə Universitetinin nümayəndə heyəti ADPU-da olub
Cari ilin fəaliyyət planına uyğun olaraq gənclərin hərbi vətənpərvərlik ruhunda tərbiyə olunması və onlara dövlətçiliyə sədaqət hisslərinin təlqin edilməsi məqsədilə tələbələrlə keçirilən görüşlər davam edir.
Plana əsasən Milli Müdafiə Universitetinin (MMU) nümayəndə heyəti Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin (ADPU) tələbələri ilə görüşüb.
Tədbirdə əvvəlcə xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin, eləcə də Azərbaycanın suverenliyi, ərazi bütövlüyü və torpaqlarımızın azadlığı uğrunda canından keçən Vətən övladlarının xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad olunub, Dövlət himni səsləndirilib.
Görüşdə gənc nəslin milli-mənəvi dəyərlərə sadiqlik, dövlətçilik və vətənpərvərlik ruhunda tərbiyəsi istiqamətində maarifləndirici söhbətlər aparılıb.
Tələbələrə hərbi qulluqçularımızın döyüş hazırlığı, əsgər və zabitlərimizin gündəlik fəaliyyəti haqqında videoçarx təqdim olunub, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
ADPU-nun professor-müəllim heyətinin də iştirak etdiyi görüşdə elm və təhsil sahəsində əməkdaşlıq haqqında bir sıra müzakirələr aparılıb.

Делегация Национального университета обороны посетила АГПУ Делегация Национального университета обороны посетила АГПУ
В соответствии с планом действий на текущий год, продолжаются встречи со студентами в целях военно-патриотического воспитания молодежи и привития чувства преданности государственности.
Согласно плану, делегация Национального университета обороны встретилась со студентами Азербайджанского государственного педагогического университета (АГПУ).
На мероприятии сначала минутой молчания была почтена память Общенационального лидера нашего народа Гейдара Алиева и сынов Родины, отдавших жизнь во имя суверенитета, территориальной целостности Азербайджана и свободы наших земель, прозвучал Государственный гимн.
На встрече были проведены просветительские беседы, направленные на воспитание подрастающего поколения в духе приверженности национально-духовным ценностям, государственности и патриотизма.
Студентам был продемонстрирован видеоролик о боевой подготовке азербайджанских военнослужащих, повседневной деятельности наших солдат и офицеров, даны ответы на интересующие студентов вопросы.
На встрече с участием профессорско-преподавательского состава АГПУ были проведены дискуссии по поводу сотрудничества в области науки и образования.