https://www.innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_8242373ae7abc405d6a83b3ba_o.jpg
Ülviyyə Mahmudun rəhbərlik etdiyi NARGIS Nəşriyyat evi öz fəaliyyətində sosial layihələrə böyük önəm verir. İnsan fəaliyyətinin ətraf mühitə mənfi təsirinə ictimaiyyətin diqqətini cəlb etmək, istehlak mədəniyyətinin tərbiyəsinə təsir göstərmək məqsədilə artıq bir neçə ildir ki, nəşriyyat evinin təşəbbüsü ilə ekoloji sərgilər keçirilir.
Oktyabrın 13-də Dəniz Vağzalında NARGIS nəşriyyat evinin artıq ənənə halını almış növbəti dördüncü ekosərgisi hər kəs üçün qapılarını açacaq.
“Go Green” adlı sərgi ətraf mühitin mühafizəsinə həsr olunub və incəsənət vasitəsi ilə müasir ekoloji problemləri ictimaiyyətə çatdırmaq məqsədini daşıyır.
Bu ilin sərgisi NARGIS Nəşriyyat evinin təqdim etdiyi instalyasiya daxil olmaqla, Azərbaycanın tanınmış heykəltaraş və rəssamları tərəfindən hazırlanmış 9 instalyasiyadan ibarətdir. Bütün quraşdırmalar Bakı şəhərinin müxtəlif ərazilərində bir neçə ay ərzində toplanan tullantı və zibillərdən yaradılıb.
Sərgi Bakı Şəhər İcra Hakimiyyəti, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Elm və Təhsil Nazirliyi, Elm və Təhsil Nazirliyi Respublika Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzi, “Asan könüllüləri”, Port of Baku və “Baku Bus” MMC-nin dəstəyi ilə təşkil olunub. Sərginin sponsorları “Paşa Holding”, “Baku Steel Company”, “Azərişıq” ASC, “AzVirt” MMC, “İmprotex Motors”, “Azərbaycan Hava Yolları” və Fövqəladə Hallar Nazirliyidir.
Layihə çərçivəsində Respublika Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzinin dəstəyi ilə gənc nəslin ekoloji mədəniyyətinin formalaşmasına və inkişafına yönəlmiş öyrədici təlimlərin keçirilməsi nəzərdə tutulub.

NARGIS Publishing House, led by Ulviyya Mahmud, is deeply committed to social projects. For several consecutive years, the publishing house has organized environmental exhibitions to draw attention to the impact of human activities and promote sustainable development.
On October 13, the Marine Station will be the venue for the fourth annual environmental exhibition presented by NARGIS Publishing, titled “Go Green." This exhibition focuses on environmental issues and uses art as a medium to bring contemporary ecological problems to the public awareness.
This year's exhibition will feature 9 installations created by acclaimed sculptors and artists from Azerbaijan, including an installation presented by NARGIS Publishing House. These installations have been crafted from materials collected from various districts of the city of Baku over the course of several months.
The exhibition is organized with the support of the Baku City Executive Power, the Ministry of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan, the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, the Republican Children and Youth Development Center under the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, "Asan Volunteers", Port of Baku, and Baku Bus LTD. The sponsors of the exhibition are Pasha Holding, Baku Steel Company, "Azərişıq" OJSC, AzVirt LTD, Improtex Motors, Azerbaijan Airlines, and the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Azerbaijan.
The project, supported by the Republican Children and Youth Development Center, will include educational training aimed at the formation and development of environmental culture of the younger generation.