https://www.innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_1d0e35671b770f8833a5e5cff_o.jpg
Gənclərin hərbi vətənpərvərlik ruhunda tərbiyə olunması, onlara dövlətçiliyə sədaqət hisslərinin təlqin edilməsi məqsədilə Milli Müdafiə Universitetinin (MMU) nümayəndə heyəti Azərbaycan Texniki Universitetində (AzTU) tələbələrlə görüşüb.
Əvvəlcə Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin və Vətənimizin suverenliyi, ərazi bütövlüyü və torpaqlarımızın azadlığı uğrunda canından keçən şəhidlərimizin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad olunub. Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
AzTU-nun professor-müəllim heyətinin də iştirak etdiyi görüşdə ölkəmizdə gənc nəslin milli köklərimizə, mənəvi dəyərlərimizə, tarixdən gələn ənənələrimizə bağlılıq, Vətənə sevgi, dövlətçiliyə sədaqət ruhunda tərbiyə olunması istiqamətində müxtəlif sahələrdə atılan addımlardan danışılıb. Qeyd olunub ki, Vətən müharibəsi, eləcə də digər uğurlu əməliyyatlarda qələbənin qazanılmasını təmin edən mühüm amillərdən biri də gənclər arasında vətənpərvərlik ruhunun aşılanması ilə bağlı uğurlu işin aparılmasıdır.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_1d0e35671b770f8833a5e5cff_o.jpg
В целях военно-патриотического воспитания молодежи, привития чувства преданности государственности, делегация Национального университета обороны встретилась со студентами Азербайджанского технического университета (АзТУ).
Сначала минутой молчания была почтена память Общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева и шехидов, отдавших жизнь во имя суверенитета, территориальной целостности нашей Родины и свободы наших земель. Прозвучал Государственный гимн Азербайджанской Республики.
На встрече с участием профессорско-преподавательского состава АзТУ было рассказано о шагах, предпринимаемых в нашей стране в различных сферах в направлении воспитания молодого поколения в духе приверженности национальным корням, духовным ценностям, историческим традициям, любви к Родине, преданности государственности. Было отмечено, что одним из важных факторов, обусловивших победу в Отечественной войне, а также в других успешных операциях, является эффективная работа по привитию молодежи патриотического духа.