Sahibə Qafarova: "Azərbaycan vətəndaşı olacaq şəxslərin bütün hüquqları və təhlükəsizliyi təmin olunacaq"
Sahibə Qafarova: "Azərbaycan vətəndaşı olacaq şəxslərin bütün hüquqları və təhlükəsizliyi təmin olunacaq" Sahibə Qafarova: "Azərbaycan vətəndaşı olacaq şəxslərin bütün hüquqları və təhlükəsizliyi təmin olunacaq"
Bu fikri Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Rumıniyaya rəsmi səfəri çərçivəsində oktyabrın 10-da bu ölkə Parlamentinin Deputatlar Palatasının sədri Alfred-Robert Simonis ilə görüşündə səsləndirib.
Terrorla mübarizə tədbirlərinin 24 saatdan az müddətdə öz məqsədlərinə çatdığını, separatçı rejimin qanunsuz strukturlarının dağıdıldığını və Azərbaycanın öz suverenliyini bərpa etdiyini bildirən Sahibə Qafarova qeyd edib ki, artıq Qarabağ bölgəsinin etnik ermənilərinin reinteqrasiya prosesinin həyata keçirilməsinə başlanılıb. Qısa müddət ərzində Azərbaycan hökumətinin xüsusi nümayəndəsinin Qarabağın erməni sakinlərinin nümayəndələri ilə üç görüşü keçirilib. Onun sözlərinə görə, Azərbaycan vətəndaşı olacaq şəxslərin bütün hüquqları və təhlükəsizliyi təmin olunacaq.

Сагиба Гафарова: «Будут обеспечены все права и безопасность лиц, которым предстоит стать гражданами Азербайджана»
Сагиба Гафарова: «Будут обеспечены все права и безопасность лиц, которым предстоит стать гражданами Азербайджана» Сагиба Гафарова: «Будут обеспечены все права и безопасность лиц, которым предстоит стать гражданами Азербайджана»
Председатель Милли Меджлиса Сагиба Гафарова сделала это заявление на встрече с президентом Палаты депутатов румынского парламента Альфредом-Робертом Симонисом, состоявшейся 10-го ноября в рамках текущего официального визита спикера азербайджанского парламента в эту страну.
Меры по борьбе с террором достигли поставленных целей быстрее 24-х часов; структуры сепаратистского режима были разгромлены, а Азербайджан восстановил собственный суверенитет, продолжала г-жа Гафарова. Уже начата реинтеграция этнических армян Карабахского региона, а особый представитель азербайджанского правительства в короткий промежуток времени провёл три встречи с делегатами этой группы населения. По словам Сагибы Гафаровой, будут обеспечены все права и безопасность лиц, которым предстоит стать гражданами Азербайджана.