Sahibə Qafarova: "Azərbaycan vətəndaşı olacaq şəxslərin bütün hüquqları və təhlükəsizliyi təmin olunacaq"
Sahibə Qafarova: "Azərbaycan vətəndaşı olacaq şəxslərin bütün hüquqları və təhlükəsizliyi təmin olunacaq" Sahibə Qafarova: "Azərbaycan vətəndaşı olacaq şəxslərin bütün hüquqları və təhlükəsizliyi təmin olunacaq"
Bu fikri Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova Rumıniyaya rəsmi səfəri çərçivəsində oktyabrın 10-da bu ölkə Parlamentinin Deputatlar Palatasının sədri Alfred-Robert Simonis ilə görüşündə səsləndirib.
Terrorla mübarizə tədbirlərinin 24 saatdan az müddətdə öz məqsədlərinə çatdığını, separatçı rejimin qanunsuz strukturlarının dağıdıldığını və Azərbaycanın öz suverenliyini bərpa etdiyini bildirən Sahibə Qafarova qeyd edib ki, artıq Qarabağ bölgəsinin etnik ermənilərinin reinteqrasiya prosesinin həyata keçirilməsinə başlanılıb. Qısa müddət ərzində Azərbaycan hökumətinin xüsusi nümayəndəsinin Qarabağın erməni sakinlərinin nümayəndələri ilə üç görüşü keçirilib. Onun sözlərinə görə, Azərbaycan vətəndaşı olacaq şəxslərin bütün hüquqları və təhlükəsizliyi təmin olunacaq.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_6bc876c1322dfe4199e792fd1_o.jpg
Chair of the Milli Majlis Sahiba Gafarova made declared to President of the Chamber of Deputies of the Romanian Parliament Alfred-Robert Simonis as they met on 10 October in the course of the current official visit to Bucharest of the speaker of the Azerbaijani legislature.
The measures to quash terrorism had achieved their goals faster than in 24 hours; the separatist regime’s entities had been destroyed and Azerbaijan had restored her sovereignty, Mrs Gafarova continued. The reintegration of the ethnic Armenians of the Garabagh Region has begun. The special representative of the Azerbaijani Government had had three meetings with the delegates of this populace within a short period. All the rights and security of the people who are set to become citizens of Azerbaijan will be provided duly, according to Sahiba Gafarova.