https://www.innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_ffb5b80feb0565cf08b79724a_o.jpg
“Azercell Telecom” və Azərbaycan Cüdo Federasiyasının birgə tərəfdaşlığı ilə həyata keçirilən “Qızlara ağ yaraşır” kampaniyası hədəfinə çatdı. Ağ cüdoqi geyinərək sosial təşəbbüsə artıq min qız qoşulub!
“Qızlara ağ yaraşır” sosial kampaniyası qızları inkişaf və idmana təşviq etmək məqsədi daşıyır. Kampaniya eyni zamanda erkən nikah mövzusuna da toxunur.
Kampaniya çərçivəsində Azərbaycan Cüdo Federasiyası tərəfindən məktəbləri və bölmələri olan bölgələrdə qeydiyyatdan keçən 7-14 yaşlı ilk 1000 qıza cüdoqi və 1 ay ödənişsiz məşq hədiyyə olunub. Qızlar artıq mütəmadi olaraq məşqlərdə iştirak edir.
İstəyirik qızlarımız cüdoqi geyinsin, çünki qızlara ağ yaraşır!
“Qızlara ağ yaraşır” layihəsi haqqında ətraflı məlumatı https://qizlaraagyarasir.az/# link vasitəsilə əldə etmək olar.

https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_ffb5b80feb0565cf08b79724a_o.jpg
Кампания «Девушкам белое к лицу», организованная Azercell Telecom и Федерацией дзюдо Азербайджана, достигла своей цели. К социальной инициативе уже присоединились 1000 девушек в белых дзюдоги!
Социальная кампания «Девушкам белое к лицу» направлена на повышение интереса к спорту и пропаганду здорового образа жизни в обществе. Также, кампания затрагивает проблему ранних браков.
В рамках кампании первые 1000 девушек в возрасте от 7 до 14 лет, прошедшие регистрацию в школах и отделениях Федерации дзюдо в регионах Азербайджана, получили в подарок дзюдоги и 1 месяц бесплатных тренировок. Девушки регулярно принимают участие в тренировках.
Мы хотим, чтобы наши девушки носили дзюдоги, потому что им идет белый цвет!
Получить дополнительную информацию о проекте «Девушкам белое к лицу» можно по этой ссылке: https://qizlaraagyarasir.az/#