https://www.innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_f15c9bde2b052847baf15bc27_o.jpg
Azərbaycan və Qazaxıstan Hərbi Dəniz Qüvvələrinin (HDQ) gəmilərinin və hərbi qulluqçularının, eləcə də müşahidəçi qismində İran İslam Respublikasının HDQ-nin nümayəndə heyətinin iştirakı ilə ölkəmizdə keçirilən “Xəzri-2023” birgə taktiki təlimində növbəti epizodlar üzrə fəaliyyətlər məşq etdirilir.
Məşqlərdə terror qruplaşmaları tərəfindən zəbt edilmiş adanın dəniz xüsusi təyinatlı və dəniz piyada bölmələri tərəfindən azad edilməsi üzrə tapşırıqlar yerinə yetirilib.
Azərbaycan və Qazaxıstan HDQ-nin hərbi qulluqçuları keçirilən məşqlərdə verilən tapşırıqların icra edilməsində yüksək peşəkarlıq nümayiş etdiriblər.

https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_f15c9bde2b052847baf15bc27_o.jpg
На совместных тактических учениях «Хазри-2023», проводимых в нашей стране с участием кораблей и военнослужащих ВМС Азербайджана и Казахстана, а также делегации ВМС Исламской Республики Иран в качестве наблюдателя, отрабатываются действия по очередным эпизодам.
В ходе учений подразделениями морского спецназа и морской пехоты были выполнены задачи по освобождению острова, захваченного террористическими группировками.
Военнослужащие ВМС Азербайджана и Казахстана продемонстрировали высокий профессионализм в выполнении поставленных в ходе учений задач.