"Xəzri-2023" birgə taktiki təlimi davam edir - VİDEO
"Xəzri-2023" birgə taktiki təlimi davam edir - VİDEO "Xəzri-2023" birgə taktiki təlimi davam edir - VİDEO
Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyi ilə Qazaxıstan Respublikası Müdafiə Nazirliyi arasında imzalanmış birgə fəaliyyət planına əsasən, hər iki ölkənin Hərbi Dəniz Qüvvələrinin (HDQ) gəmilərinin və hərbi qulluqçularının iştirakı ilə keçirilən "Xəzri-2023" birgə taktiki təlimi davam edir.
Plana uyğun olaraq hərbi gəmilərin təlim rayonlarında digər qoşun növləri ilə qarşılıqlı əlaqədə bir sıra tapşırıqları məşq etdirilib.
"Xəzri-2023" birgə taktiki təlimində hər iki ölkənin hərbi dənizçiləri yüksək peşəkarlıq nümayiş etdirirlər.
Qeyd edək ki, oktyabrın 8-dək davam edəcək təlimdə İran İslam Respublikasının HDQ-nin nümayəndə heyəti müşahidəçi qismində iştirak edir.

https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_98998cd5cba2e1bf5ac00072e_o.jpg
According to the joint action plan signed between the Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan and the Ministry of Defense of the Republic of Kazakhstan, "Khazri-2023" Joint Tactical Exercises with the participation of warships and military personnel of the naval forces of both countries continue.
In accordance with the plan, a number of tasks were worked out in interoperability with other types of troops in the warships’ training areas.
The sailors of both countries demonstrate high professionalism in the "Khazri-2023" Joint Tactical Exercises.
It should be noted that the Iranian Naval Forces delegation takes part as an observer in the exercises, which will continue until October 8.