"Xəzri-2023" birgə taktiki təlimi davam edir - VİDEO
"Xəzri-2023" birgə taktiki təlimi davam edir - VİDEO "Xəzri-2023" birgə taktiki təlimi davam edir - VİDEO
Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyi ilə Qazaxıstan Respublikası Müdafiə Nazirliyi arasında imzalanmış birgə fəaliyyət planına əsasən, hər iki ölkənin Hərbi Dəniz Qüvvələrinin (HDQ) gəmilərinin və hərbi qulluqçularının iştirakı ilə keçirilən "Xəzri-2023" birgə taktiki təlimi davam edir.
Plana uyğun olaraq hərbi gəmilərin təlim rayonlarında digər qoşun növləri ilə qarşılıqlı əlaqədə bir sıra tapşırıqları məşq etdirilib.
"Xəzri-2023" birgə taktiki təlimində hər iki ölkənin hərbi dənizçiləri yüksək peşəkarlıq nümayiş etdirirlər.
Qeyd edək ki, oktyabrın 8-dək davam edəcək təlimdə İran İslam Respublikasının HDQ-nin nümayəndə heyəti müşahidəçi qismində iştirak edir.

https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_98998cd5cba2e1bf5ac00072e_o.jpg
Согласно плану совместных действий, подписанному между Министерством обороны Азербайджанской Республики и Министерством обороны Республики Казахстан, продолжаются совместные тактические учения «Хазри-2023» с участием кораблей и военнослужащих ВМС обеих стран.
В соответствии с планом, в районах проведения учений военных кораблей был отработан ряд задач во взаимодействии с другими видами войск.
На совместных тактических учениях «Хазри-2023» военные моряки обеих стран демонстрируют высокий профессионализм.
Отметим, что в учениях, которые продлятся до 8 октября, в качестве наблюдателей принимает участие делегация ВМС Исламской Республики Иран.