https://www.innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_cf06f064cf5342d91bac94302_o.jpg
Azərbaycan və Qazaxıstanın Hərbi Dəniz Qüvvələrinin (HDQ) gəmilərinin və hərbi qulluqçularının iştirakı ilə ölkəmizdə keçirilən “Xəzri-2023” birgə taktiki təlimi davam edir.
Əvvəlcə təlimin planına uyğun olaraq keçirilən brifinqdə iştirakçılara təhlükəsizlik qaydaları, yerinə yetiriləcək tapşırıqlar, onların icra ardıcıllığı və digər zəruri məlumatlar verilib.
Sonra hər iki ölkənin HDQ-nin şəxsi heyəti və gəmiləri ilə müxtəlif epizodlar üzrə tapşırıqlar məşq etdirilib, həmçinin onlar arasında döyüş uzlaşması həyata keçirilib.
Qeyd edək ki, təlim məşqlərinə cəlb olunan heyət qarşıya qoyulan tapşırıqları müvəffəqiyyətlə yerinə yetirib.

https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_cf06f064cf5342d91bac94302_o.jpg
The "Khazri-2023" joint tactical exercises held in Azerbaijan with the participation of warships and servicemen of the Azerbaijani and Kazakh Naval Forces continue.
During the briefing held according to the training plan, the participants were given information on safety rules, tasks to be fulfilled and their execution sequence, as well as other necessary aspects.
Then tasks on various episodes were worked out with the military personnel and warships of the Naval Forces of both countries, as well as combat interoperability between them was developed.
It should be noted that the military personnel involved in the training exercises successfully accomplished all the assigned tasks.