https://www.innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_c31162d3480dd95eb69520693_o.jpg
Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin təşkilatçılığı və Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) ev sahibliyi ilə nüfuzlu “QS QUACQUARELLI SYMONDS” Reytinq Agentliyi və Azərbaycanın ali təhsil müəssisələrinin rəhbərləri arasında görüş keçirilib.
Görüşdə BDU-nun rektoru Elçin Babayev, Elm və Ali Təhsil üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Ülkər Səttarova, 10 ali təhsil müəssisəsinin rəhbəri, bir sıra ali məktəblərin prorektorları və “QS QUACQUARELLI SYMONDS” Reytinq Agentliyinin nümayəndələri iştirak ediblər.
Açılış nitqi ilə çıxış edən BDU rektoru Elçin Babayev və Agentliyin direktoru Ülkər Səttarova tədbir iştirakçılarını salamlayaraq QS reytinq nəticələrinin Azərbaycanın ali təhsil müəssisələri üçün əhəmiyyətini vurğulayıblar.
Görüşdə “QS QUACQUARELLI SYMONDS” Reytinq Agentliyinin nümayəndələri tərəfindən QS reytinq nəticələri əsasında müxtəlif kateqoriyalar üzrə Azərbaycan ATM-lərinin mövcud vəziyyətinə dair müqayisəli təhlil aparılıb. Daha sonra isə Agentliyin nümayəndələri ali təhsil müəsissələrinin rəhbərlərini maraqlandıran sualları cavablandırıblar.

https://innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_c31162d3480dd95eb69520693_o.jpg
В Бакинском государственном университете (БГУ) при организации Государственного агентства по науке и высшему образованию состоялась встреча представителей рейтингового агентства QS QUACQUARELLI SYMONDS с руководителями вузов Азербайджана.
Во встрече приняли участие ректор БГУ Эльчин Бабаев, директор Государственного агентства по науке и высшему образованию Улькер Саттарова, руководители 10 и проректоры ряда вузов.
Ректор Эльчин Бабаев и директор Государственного агентства по науке и высшему образованию Улькер Саттарова, выступившие со вступительной речью, подчеркнули важность результатов рейтинга QS для вузов страны.
На встрече представители агентства QS QUACQUARELLI SYMONDS провели сравнительный анализ текущего положения вузов Азербайджана на основе рейтинга QS. Затем представители агентства ответили на вопросы руководителей вузов.