https://www.innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_3e632a901ce2580f48a626c62_o.jpg
Bakıda keçirilən 74-cü Beynəlxalq Astronavtika Konqresi çərçivəsində tanınmış astronavtların Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) tələbə və gənc tədqiqatçıları ilə görüşü keçiriləcək.
Görüşdə avstriyalı astronavt Franz Viehböck və yaponiyalı astronavt Koichi Wakata kosmosa uçuş təcrübələrini bölüşəcək, kosmik missiya haqqında iştirakçılara məlumat verəcək və onları maraqlandıran sualları cavablandıracaqlar.
Tədbirdə həmçinin, Azərbaycan Respublikasının Kosmik Agentliyinin (Azərkosmos) təhsil və tanıtım üzrə meneceri İmran Muxtarov iştirakçılara qurumun fəaliyyəti və Astronavtlar proqramı haqqında ətraflı məlumat verəcək.

Астронавты встретятся со студентами БГУ Астронавты встретятся со студентами БГУ
В рамках проходящего в Баку 74-го Международного астронавтического конгресса состоится встреча астронавтов со студентами и молодыми исследователями Бакинского государственного университета (БГУ).
На встрече австрийский астронавт Франц Фибёк и японский астронавт Коити Ваката поделятся опытом космических полетов, предоставят информацию о космической миссии и ответят на вопросы.
На мероприятии Имран Мухтаров, менеджер по образованию и продвижению Космического агентства Азербайджанской Республики («Азеркосмос»), предоставит участникам мероприятия подробную информацию о деятельности агентства и Программе астронавты.