"AzerGold" QSC-nin kollektivi şəhid Muxtar Qasımlının xatirəsini yad edib
"AzerGold" QSC-nin kollektivi şəhid Muxtar Qasımlının xatirəsini yad edib "AzerGold" QSC-nin kollektivi şəhid Muxtar Qasımlının xatirəsini yad edib
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) Vətən müharibəsində şəhid olmuş əməkdaşı Muxtar Qasımlının şəhadətinin 3-cü ildönümündə məzarı ziyarət edilib. Ziyarətdə iştirak edən QSC-nin rəhbərliyi və kollektivi Muxtar Qasımlının əziz xatirəsinə sonsuz ehtiramını bildirib, məzarı önünə əklil qoyub, gül dəstələri düzüb.
Xatırladaq ki, “AzerGold” QSC-də Mühafizə xidmətində çalışmış Muxtar Qasımlı Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin ehtiyatda olan zabiti kimi 27 sentyabr 2020-ci il tarixində başlanan Vətən müharibəsi zamanı ordu sıralarına yazılaraq, Füzuli rayonu uğrunda gedən döyüşlərdə iştirak edib. O, 2 oktyabr 2020-ci ildə ağır döyüşlərin getdiyi Alxanlı kəndində qəhrəmancasına vuraşaraq şəhidlik zirvəsinə ucalıb.
Qeyd edək ki, Muxtar Qasımlı ilə yanaşı, “AzerGold” QSC-nin Vətən müharibəsində iştirak etmiş daha bir əməkdaşı – Rauf Əsgərov da Füzuli rayonu uğrunda gedən döyüşlərdə qəhrəmancasına vuruşaraq şəhidlik zirvəsinə ucalıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-10/_innews_e9b07ce91ba490b1aa408c4cc_o.jpg
Коллектив Закрытого Акционерного Общества «AzerGold» посетил могилу ставшего шехидом в Отечественной войне сотрудника Мухтара Гасымлы в третью годовщину его гибели. Руководство и коллектив ЗАО выразили глубокое уважение к светлой памяти Мухтара Гасымлы, возложили венок и цветы к его могиле.
Напомним, что Мухтар Гасымлы, работавший в Службе охраны ЗАО «AzerGold», в качестве офицера запаса Вооруженных Сил Азербайджана записался во время начавшейся 27 сентября 2020 года Отечественной войны в армию и принял участие в боях за Физулинский район. 2 октября 2020 года, героически сражаясь на территории села Алханлы Физулинского района, стал шехидом.
За проявленное личное мужество и отвагу при выполнении боевых задач во время освобождения территорий Азербайджана от оккупации соответствующими распоряжениями господина Президента Ильхама Алиева старший лейтенант Мухтар Гасымлы был награжден медалями «За Родину» и «За освобождение Физули» посмертно.
Отметим, что наряду с Мухтаром Гасымлы еще один сотрудник ЗАО «AzerGold» – Рауф Аскеров стал шехидом, героически сражаясь в боях за Физулинский район.
ЗАО «AzerGold» с гордостью и уважением чтит светлую память всех военнослужащих, ставших шехидами в Отечественной войне.