https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_cd43d012fe216470b31b5a482_o.jpg
“Gənclik Mall” ticarət mərkəzində yerləşən “CinemaPlus” premium kinoteatrında Xalq artisti Vaqif Mustafayevin “Həyat, deyəsən, gözəldir” filminin Qala gecəsi anşlaqla keçirilib.
Zal son yerə qədər tamamilə dolu idi. Qonaqlar arasında şou-biznes ulduzları, jurnalistlər, blogerlər, İkinci Qarabağ müharibəsi veteranları və fəxri qonaqlar olub.
Film Mədəniyyət Nazirliyinin sifarişi ilə “Azərbaycanfilm” kinostudiyası tərəfindən istehsal olunub.
Beynəlxalq premyera 4 noyabr 2022-ci ildə “Qorqud Ata” Türk Dünyası Film Festivalında baş tutub və əsərin rejissoru, ssenari müəllifi Vaqif Mustafayev “Türk dünyasının ən yaxşı rejissoru” nominasiyası üzrə mükafatlandırılıb.
Baş rollarda: Hikmət Rəhimov, Nino Qomarteli, Dmitri Samxaradze, Giorgi Çeliya, Aftandil Maxaradze, Sevinc Əliyeva, Anaida Rostovskaya və başqaları.
Film erməni daşnaklarının 30 ilə yaxın bir müddətdə zəbt edərək talayıb viran qoyduğu Qarabağ torpaqları uğrunda gedən 44 günlük Vətən müharibəsindəki Zəfərimizdən bəhs edir. Azərbaycan Ordusunun hücumları nəticəsində ermənilər aciz qalır, təlaşa düşürlər. Əsir alınan erməni əsgərləri arasında iki qardaş da var. Qardaşların sonrakı aqibəti tragikomik janrda olan ekran əsərinin əsasını təşkil edir.
Çəkilişlər Xocavənd rayonunun Hadrut kəndində, Xızı rayonunda, Bakı və Abşeron yarımadasında aparılıb.
Tədbirin təşkilində foto və video "Light in Black" kreativ şirkəti və “Merry Band” peşəkar musiqi qrupu dəstək göstəriblər.
Qeyd edək ki, film sentyabrın 28-dən etibarən bütün "CinemaPlus" kinoteatrlar şəbəkəsində nümayiş olunur.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_cd43d012fe216470b31b5a482_o.jpg
В кинотеатре премиум класса «CinemaPlus», расположенном в ТЦ «Gənclik Mall» с аншлагом прошёл Гала вечер фильма народного артиста Азербайджана Вагифа Мустафаева «Həyat, deyəsən, gözəldir».
Зал был полностью заполнен. Среди гостей были звёзды шоу бизнеса, журналисты, блоггеры, ветераны Второй Kарабахской войны и почётные гости.
Картина снята по заказу Министерства культуры на киностудии «Азербайджанфильм» имени Джафара Джаббарлы.
Международная премьера фильма состоялась 4 ноября 2022 года на кинофестивале тюркского мира Korkut Ata, где Вагиф Мустафаев был удостоен награды в номинации «Лучший режиссер тюркского мира».
Режиссер и сценарист – Вагиф Мустафаев.
В главных ролях - Хикмет Рагимов, Нино Гомартели, Дмитрий Самхарадзе, Георгий Челия, Афтандил Махарадзе, Севиндж Алиева, Анаида Ростовская и др.
Фильм «Həyat, deyəsən, gözəldir» рассказывает о периоде 30-летней армянской оккупации азербайджанских земель и Победе Азербайджана в 44-дневной Отечественной войне.
Сюжет: в результате контрнаступления азербайджанской армии армяне впадают в панику. Среди взятых в плен армянских солдат есть два брата. Их дальнейшая судьба представлена в трагикомическом жанре, и это составляет основу экранного произведения.
Съемки фильма проходили в поселке Гадрут Ходжавендского района, Хызинском районе, Баку и на Абшеронском полуострове.
Поддержку в организации мероприятия оказали фотосъёмка - креативная компания «Light in Black» и профессиональная музыкальная группа «Merry Band».