https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_cd43d012fe216470b31b5a482_o.jpg
“Gənclik Mall” ticarət mərkəzində yerləşən “CinemaPlus” premium kinoteatrında Xalq artisti Vaqif Mustafayevin “Həyat, deyəsən, gözəldir” filminin Qala gecəsi anşlaqla keçirilib.
Zal son yerə qədər tamamilə dolu idi. Qonaqlar arasında şou-biznes ulduzları, jurnalistlər, blogerlər, İkinci Qarabağ müharibəsi veteranları və fəxri qonaqlar olub.
Film Mədəniyyət Nazirliyinin sifarişi ilə “Azərbaycanfilm” kinostudiyası tərəfindən istehsal olunub.
Beynəlxalq premyera 4 noyabr 2022-ci ildə “Qorqud Ata” Türk Dünyası Film Festivalında baş tutub və əsərin rejissoru, ssenari müəllifi Vaqif Mustafayev “Türk dünyasının ən yaxşı rejissoru” nominasiyası üzrə mükafatlandırılıb.
Baş rollarda: Hikmət Rəhimov, Nino Qomarteli, Dmitri Samxaradze, Giorgi Çeliya, Aftandil Maxaradze, Sevinc Əliyeva, Anaida Rostovskaya və başqaları.
Film erməni daşnaklarının 30 ilə yaxın bir müddətdə zəbt edərək talayıb viran qoyduğu Qarabağ torpaqları uğrunda gedən 44 günlük Vətən müharibəsindəki Zəfərimizdən bəhs edir. Azərbaycan Ordusunun hücumları nəticəsində ermənilər aciz qalır, təlaşa düşürlər. Əsir alınan erməni əsgərləri arasında iki qardaş da var. Qardaşların sonrakı aqibəti tragikomik janrda olan ekran əsərinin əsasını təşkil edir.
Çəkilişlər Xocavənd rayonunun Hadrut kəndində, Xızı rayonunda, Bakı və Abşeron yarımadasında aparılıb.
Tədbirin təşkilində foto və video "Light in Black" kreativ şirkəti və “Merry Band” peşəkar musiqi qrupu dəstək göstəriblər.
Qeyd edək ki, film sentyabrın 28-dən etibarən bütün "CinemaPlus" kinoteatrlar şəbəkəsində nümayiş olunur.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_cd43d012fe216470b31b5a482_o.jpg
The hall was completely filled. Among the guests were show business stars, journalists, bloggers, veterans of the Second Karabakh War and guests of honor.
The picture was commissioned by the Ministry of Culture at the «Azerbaijan Film» Film Studio named after Jafar Jabbarly.
The international premiere of the film took place on November 4, 2022, at the Turkic World Film Festival Korkut Ata, where Vagif Mustafayev was awarded an award in the nomination «The best director of the Turkic world».
Director and screenwriter of the film is Vagif Mustafayev.
Starring characters are Hikmet Rahimov, Nino Gomarteli, Dmitry Samkharadze, Georgy Chelia, Aftandil Maharadze, Sevinj Aliyeva, Anaida Rostov, etc.
The film "Həyat, deyəsən, gözəldir" (Life seems so beautiful) tells about the 30-year Armenian occupation of Azerbaijani lands and the Victory of Azerbaijan in the 44-day Patriotic War.
The plot of the film is: As a result of the counter-offensive of the Azerbaijani army, the Armenians panic. Among the captured Armenian soldiers there are two brothers. Their fates are represented in the tragicomic genre, and this forms the basis of the screen piece.
Filming took place in the village of Gadrut, Khojavend district, Khizi district, Baku, and on the Absheron peninsula.
Support in the organisation of the event was provided by: “Light in Black” photo and video creative company and professional musical group "Merry Band".
We would like to note that the film is screening in all “CinemaPlus” cinemas starting from September 28.