Azərbaycan Ordusunun komandanlıq heyətinin iştirakı ilə konfrans keçirilir
Azərbaycan Ordusunun komandanlıq heyətinin iştirakı ilə konfrans keçirilir Azərbaycan Ordusunun komandanlıq heyətinin iştirakı ilə konfrans keçirilir
Sentyabrın 19-da Azərbaycan Ordusunun Təlim və Tədris Mərkəzində müdafiə nazirinin müavinləri, hərbi birlik və birləşmə komandirləri, eləcə də ideoloji iş və mənəvi-psixoloji təminat və hüquq ixtisası üzrə zabitlərin iştirakı ilə “Hərbi hissələrdə şəxsi heyətin mənəvi-psixoloji hazırlığının yüksəldilməsi və hərbi intizamın möhkəmləndirilməsi“ mövzusunda konfrans işinə başlayıb.
Konfransda cari il ərzində görülən işlər, hərbi hissə komandirlərinin şəxsi heyətin mənəvi-psixoloji hazırlığı üzrə tədbirlərin təşkili və keçirilməsində rolu, zabitlərin hərbi qanunvericilik sahəsində rəhbər sənədləri bilməsi, həmçinin hərbi intizamın gücləndirilməsi, qış dövrünə hazırlıq və bir sıra digər aktual məsələlər müzakirə olunacaq.

Conference with the participation of the command staff of the Azerbaijan Army is being held
Conference with the participation of the command staff of the Azerbaijan Army is being held Conference with the participation of the command staff of the Azerbaijan Army is being held
On September 19, a conference on the topic "Improving the moral-psychological readiness of personnel and strengthening discipline in military units" with the participation of the deputy defense ministers, commanders of the Army Corps and formations, as well as officers specialized in ideological work and moral-psychological support and law started its work at the Training and Education Center of the Azerbaijan Army.
The conference will discuss the work done during this year, the role of military units’ commanders in organizing and conducting activities on the moral-psychological readiness of military personnel, officers' knowledge of guidance documents in the field of military legislation, strengthening military discipline, as well as preparation for the winter period and a number of other topical issues.