https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_97cde39179cf3d4f14861b95e_o.jpg
Azərbaycanın milli aviadaşıyıcısı (AZAL) mülki aviasiyada iş perspektivləri haqqında daha çox məlumat təqdim etmək üçün ilk dəfə olaraq “AZAL Karyera Günü” adlı tədbiri uğurla keçirib.
Tədbir bir çox tələbə, məzun və aviasiya sahəsində karyera ilə maraqlanan mütəxəssisləri cəlb edib. Onlar AZAL-da vakansiyalar, tələblər və inkişaf imkanları haqqında məlumat əldə ediblər.
İştirakçılar, həmçinin öz tərcümeyi-hallarını (CV) təqdim edə və aviaşirkətin nümayəndələrindən birbaşa dəyərli məsləhət və tövsiyələr ala biliblər.
Tədbir ziyarətçilərə AZAL-ın Maliyyə, İnsan Resursları, Aviasiya Təhlükəsizliyi, Strateji İnkişaf və digər departamentlərinin nümayəndələri ilə görüşmək üçün imkan yaradıb. Bundan əlavə, iştirakçılar AZAL-ın təyyarə bələdçiləri və pilotları ilə söhbət etmək fürsəti əldə ediblər.
“Biz aviasiyaya olan sevgimizi bölüşən istedadlı və həvəsli insanları cəlb etməyə çalışırıq. İşəgötürmə prosesinin şəffaflığı, əməkdaşlara təklif olunan əlavə imtiyazlar, əməkdaşlarının məmnunluğu və loyallığı əsas prioritetlərimizdəndir”, - deyə AZAL-ın İnsan Resursları İdarəsinin rəisi Ellada Alışova bildirib. "Ümid edirəm ki, bu “AZAL Karyera Günü” ziyarətçilərini ruhlandıracaq və gələcək karyeraları ilə bağlı qərarlar qəbul etməyə kömək edəcək."
Qeyd edək ki, bu tədbirdə təqdim olunan bütün CV-lər diqqətlə nəzərdən keçiriləcək. Tələblərə cavab verən namizədlər əməkdaşlıq imkanlarının müzakirə ediləcəyi müsahibələrə dəvət olunacaqlar.
“AZAL Karyera Günü” aviaşirkətin Azərbaycanda mülki aviasiya sahəsinə yeni mütəxəssisləri cəlb etmək və hazırlamaq istəyini əks etdirən unikal platforma oldu. AZAL aktiv şəkildə onlar üçün perspektivlər açmağa və bu sahədə istedadlı işçiləri dəstəkləməyə davam edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_97cde39179cf3d4f14861b95e_o.jpg
Для предоставления более детальной информации о перспективах трудоустройства в гражданской авиации Национальный авиаперевозчик Азербайджана (AZAL) впервые успешно провел мероприятие под названием «День карьеры AZAL».
Мероприятие привлекло большое число студентов, выпускников и специалистов, заинтересованных в авиационной карьере. Они получили информацию о вакансиях, требованиях и возможностях развития в AZAL.
Участники мероприятия также смогли предоставить свои резюме и получить советы и рекомендации непосредственно от представителей авиакомпаний.
Мероприятие предоставило возможность посетителям встретиться с представителями Управления AZAL по финансам, Человеческих ресурсов, Авиационной безопасности, Стратегического развития и др. Кроме того, участники получили возможность пообщаться с бортпроводниками и пилотами.
«Мы стремимся привлекать талантливых и увлеченных людей, которые разделяют нашу любовь к авиации. Прозрачность процесса подбора персонала, дополнительные льготы, предлагаемые сотрудникам, удовлетворенность и лояльность сотрудников являются нашими главными приоритетами", - сказала начальник Управления человеческих ресурсов AZAL Эллада Алышова. Она выразила надежду, что "День карьеры AZAL" вдохновит посетителей и поможет им принять решение о своей будущей карьере.
Отметим, что все резюме, представленные на этом мероприятии, будут тщательно проверены. Кандидаты, соответствующие требованиям, будут приглашены на собеседования, где будут обсуждаться возможности сотрудничества.
AZAL Career Day стал уникальной площадкой, отражающей стремление авиакомпании привлечь и обучить новых специалистов в сфере гражданской авиации в Азербайджане. AZAL продолжает активно открывать для них перспективы и поддерживать талантливых работников в этой сфере.