https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_73c81ab2ccb9c2ee466e165ab_o.jpg
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Mərkəzi Bank və Azərbaycan Banklar Assosiasiyası arasında olan həssas əhali qruplarının özünüməşğulluğunun təşkilinə köməklik göstərilməsi istiqamətindəki əməkdaşlıq memorandumu çərçivəsində daha 2 vətəndaşa dəstək göstərib.
Tovuz rayonundan müraciət edən Həvva Muradovaya un məmulatlarının hazırlanması üçün avadanlıqlar, Bakı şəhəri Suraxanı rayonundan müraciət edən Səmərrux Babayevaya isə kiçik dərzi sexi açmaq üçün lazımi avadanlıqlar alınıb. Bununla da Kapital Bank tərəfindən memorandum çərçivəsində özünüməşğulluğuna dəstək göstərilən vətəndaşların sayı 133 nəfərə çatıb.
Xatırladaq ki, layihə ölkə başçısı cənab İlham Əliyevin həssas əhali qruplarının özünüməşğulluğunun təşkilində banklar arasında sosial məsuliyyətin bölüşdürülməsi təşəbbüsünə əsasən həyata keçirilir və ölkədə mikro, kiçik və orta sahibkarlığın inkişafına öz töhfəsini verir. Layihə çərçivəsində paytaxt Bakı, eləcə də regionlarda yaşayan və aztəminatlı ailələrdən olan şəxslərə müxtəlif sahələr üzrə özünüməşğulluq fəaliyyətinin dəstəklənməsi üçün əvəzsiz olaraq avadanlıqlar alınır.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_73c81ab2ccb9c2ee466e165ab_o.jpg
The first bank of Azerbaijan, Kapital Bank, provided support to two more citizens within the framework of a memorandum of cooperation on assistance to vulnerable groups of the population in organizing self-employment, signed between the Ministry of Labor and Social Protection of the Population, the Central Bank and the Azerbaijan Banks Association.
The applicant from the Tovuz district, Havva Muradova, was provided with the necessary equipment for the production of flour products, and the applicant from the Surakhani district of Baku, Samarrukh Babayeva, was provided with equipment for opening a small sewing workshop. Thus, the total number of residents who received self-employment assistance from Kapital Bank under the memorandum has reached 133.
The project is being implemented on the initiative of President Ilham Aliyev on the distribution of social responsibility among banks in the organization of self-employment of vulnerable groups of the population and will contribute to the development of micro, small and medium-sized businesses in Azerbaijan. As part of the project, individuals from low-income families living both in the capital Baku and in the regions of the country are provided with free equipment to support self-employment in various fields.