https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_08460d2c4516e791202d01b70_o.jpg
Bolqarıstanın paytaxtı Sofiya şəhərində Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin 100 illiyinə və Türkiyə Respublikasının 100 illiyinə həsr olunmuş tədbir keçirilib. Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılıq etdiyi parlament nümayəndə heyəti tədbirdə iştirak edib.
Azərbaycanın və Türkiyənin Bolqarıstandakı Səfirlikləri tərəfindən təşkil olunmuş tədbirdə, həmçinin Bolqarıstan Milli Assambleyasının üzvləri, bu ölkədə akkreditə olunmuş diplomatik korpusun təmsilçiləri və digər rəsmi şəxslər iştirak ediblər.
Tədbirin sonunda Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova tədbirdə çıxış edən azərbaycanlı və türk sənətçilərlə görüşüb, onlarla söhbət edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_08460d2c4516e791202d01b70_o.jpg
К мероприятию в Софии в честь столетий Общенационального лидера азербайджанцев Гейдара Алиева и Турецкой Республики присоединилась и наша парламентская делегация во главе со спикером Милли Меджлиса Сагибой Гафаровой.
Среди прочих участников действа, организованного посольствами Азербайджана и Турции в Софии, были депутаты Народного собрания Болгарии и аккредитованные в стране представители дипломатического корпуса.
По окончанию мероприятия Сагиба Гафарова, произнёсшая на нём речь, побеседовала с азербайджанскими и турецкими деятелями искусств.