"Heydər Əliyev-100 il" qaçış marafonu keçiriləcək
Oktyabrın 1-də Dövlət Miqrasiya Xidmətinin təşkilatçılığı ilə “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində miqrasiya orqanları işçiləri, ölkəmizdə uzun müddət yaşayan və işləyən əcnəbilər, fəaliyyət göstərən beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri, miqrasiya idarəetməsində iştirak edən vətəndaş cəmiyyətinin üzvləri və könüllülərin iştirakı ilə “Heydər Əliyev-100 il” qaçış marafonu keçiriləcək.
Dövlət Miqrasiya Xidmətindən innews.media verilən məlumata görə, saat 10:00-da başlayacaq marafon “Dəniz Mall” ticarət mərkəzinin qarşısından Bayraq meydanınadək 5 kilometr dairəvi məsafəni əhatə edəcək.
Marafonun qaliblərinə müxtəlif nominasiyalar üzrə mükafatlar təqdim olunacaq.
Marafonun son qeydiyyat tarixi sentyabrın 25-dir. Qeydiyyatdan keçən şəxslərə əlavə məlumat veriləcək.

Состоится марафон «Гейдар Алиев – 100 лет»
В рамках Года Гейдара Алиева Государственная миграционная служба Азербайджана организует 1 октября марафон «Гейдар Алиев – 100 лет», к которому могут присоединиться сотрудники миграционных органов, иностранцы, длительное время проживающие и работающие в нашей стране, представители международных организаций, члены гражданского общества, участвующие в миграционном управлении, и волонтеры.
Как сообщили innews.media в госслужбе, марафон стартует в 10:00 и охватит круговую дистанцию в 5 километров от торгового центра Dеniz Mall до Площади государственного флага.
Победителям марафона будут вручены награды в различных номинациях.
Последний срок регистрации на марафон — 25 сентября. Зарегистрированным лицам будет предоставлена дополнительная информация.