“Azercell Telekom” MMC-nin əməkdaşları Zəngilan rayonunun Ağalı kəndində azyaşlı sakinləri yeni dərs ilinin başlanması münasibətilə təbrik etdi.
“Azercell”in Ağalı kəndində fəaliyyət göstərən rəsmi satış və servis mərkəzinin qarşısında həyata keçirilən tədbirdə təhsilə marağın daha da artırılması üçün şirkət tərəfindən şagirdlərə məktəb ləvazimatları təqdim edildi. “Azercell könüllüləri”nin təşəbbüsü ilə məktəb yaşına qədər uşaqlara da müxtəlif hədiyyələr verildi. Həmçinin bütün tədbir iştirakçılarına internet paketləri hədiyyə olundu.
Tədbir çərçivəsində uşaqlar üçün musiqili əyləncə proqramı və müsabiqələr də keçirildi.
Xatırladaq ki, “ağıllı kənd” konsepsiyası ilə tikilən Ağalı kəndində 2022-ci ilin iyunundan etibarən, Şuşa şəhərində isə ötən ilin avqust ayından bəri “Azercell Telekom” MMC-nin rəsmi satış və xidmət məntəqəsi fəaliyyət göstərir. Yüksək standartlara uyğun müştəri xidmətləri üçün bütün şərait və ən müasir avadanlıqlarla təmin olunmuş məntəqələrdə əksər abunəçi əməliyyatları icra olunur.
“Azercell Telecom” MMC işğaldan azad edilmiş ərazilərdə mobil telekommunikasiya infrastrukturu quran ilk operatordur. Bu əraziləri keyfiyyətli şəbəkə ilə əhatə etmək, doğma torpaqlara qayıdan vətəndaşların həyatını mobil bağlantı vasitəsilə daha rahat və çevik etmək üçün bu günə kimi “Azercell” Qarabağ və ətraf rayonlarda 100-dən çox baza stansiyası quraşdırıb və bu istiqamətdə işləri davam etdirir.

Сотрудники ООО Azercell Telecom поздравили юных жителей села Агалы Зангиланского района по случаю начала нового учебного года.
Компания провела праздничное мероприятие для местных жителей перед официальным центром продаж и обслуживания компании, действующим в селе. Представители Azercell вручили учащимся школьные принадлежности, а волонтеры Azercell könüllüləri преподнесли специальные подарки дошкольникам с целью их мотивации к занятиям.
Кроме того, всем участникам мероприятия были вручены интернет-пакеты, а также организована музыкально-развлекательная программа и призовые конкурсы для детей.
Отметим, что в построенном по концепции «Умная деревня» (Smart Village) селе Агалы с июня 2022 года действует официальный центр продаж и обслуживания ООО Azercell Telecom. В августе прошлого года эксклюзивный магазин компании был открыт в городе Шуша. В этих центрах, оснащенных самым современным оборудованием для обеспечения высокого уровня обслуживания абонентов, проводится большинство сервисных операций оператора.
ООО Azercell Telecom является первым оператором, построившим инфраструктуру мобильной связи на освобожденных от оккупации территориях страны. Стараясь обеспечить эти районы качественной сетью и сделать жизнь граждан, возвращающихся на родину, более удобной и динамичной посредством мобильной связи, Azercell установил более 100 базовых станций в Карабахе и прилегающих регионах, и продолжает работать в этом направлении.