BDU əməkdaşları "Times Higher Education" reytinq təşkilatının təlimində
BDU əməkdaşları "Times Higher Education" reytinq təşkilatının təlimində BDU əməkdaşları "Times Higher Education" reytinq təşkilatının təlimində
Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin təşkilatçılığı ilə dünyanın ən nüfuzlu reytinq təşkilatlarından biri olan “Times Higher Education”in nümayəndələri tərəfindən keçirilən onlayn təlimdə Bakı Dövlət Universiteti (BDU) də təmsil olunub.
Təlimin məqsədi “THE 2024 impakt” reytinqində iştirak, metodologiya, tələb olunan məlumatlar və digər müvafiq mövzular barədə Azərbaycanın ali təhsil müəssisələrinin beynəlxalq reytinqlər üzrə məsul əməkdaşlarını məlumatlandırmaqdır. Təlimdə BDU rektorunun keyfiyyət təminatı üzrə müşaviri Asiman İlyasov və Beynəlxalq əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri Rauf Həsənov iştirak ediblər.
Məlumat üçün bildirək ki, BDU Azərbaycanda “Times Higher Education Subject Ranking” reytinq cədvəlinə düşən yeganə universitetdir. Belə ki, BDU Fiziki elmlər (Fizika, Kimya, Geologiya, Astronomiya, Riyaziyyat və s.) və Mühəndislik elmləri (Kimya mühəndisliyi, Geologiya mühəndisliyi, Hidrogeologiya mühəndisliyi, Geofizika mühəndisliyi və s.) üzrə 1001+ mövqelərini tutub.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_52763a6628b2ca276de39e81e_o.jpg
На онлайн-тренинге представителей рейтинговой организации Times Higher Education, организованном Агентством по обеспечению качества в образовании, также был представлен Бакинский государственный университет (БГУ). Целью тренинга является информирование сотрудников, ответственных за международные рейтинги высших учебных заведений Азербайджана, об участии в рейтинге «THE 2024 impakt», методологии, необходимой информации и других соответствующих темах.
В тренинге приняли участие советник ректора БГУ по обеспечению качества Асиман Ильясов и заведующий отделом международного сотрудничества Рауф Гасанов.
Напомним, что БГУ – единственный вуз в Азербайджане, включенный в рейтинговую таблицу Times Higher Education Subject Ranking. БГУ в таблице по физическим и инжиниринговым наукам занял 1001+ позицию.