Kapital Bank data mövzusunda unikal tədbirlərə start verir
Kapital Bank data mövzusunda unikal tədbirlərə start verir Kapital Bank data mövzusunda unikal tədbirlərə start verir
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank “SUP.VC” şirkəti ilə birlikdə müasir dövrün aktual mövzusu olan verilənlər bazası ilə bağlı unikal tədbirlərə start verir. İl sonunadək 6 tədbiri əhatə edəcək layihə “Data talks”, “Data workshop”, “Data panel” formatında olacaq.
Layihə çərçivəsində baş tutacaq ilk tədbirin mövzusu “Data sahəsində yüksək dayanıqlı məlumat bazalarının idarə edilməsi”dir. Sahənin peşəkarları tərəfindən müzakirə ediləcək mövzu iştirakçılara böyük məlumatların yerləşdirilməsi və idarə olunması sahəsində yeni və maraqlı təcrübələrlə tanışlıq imkanı qazandıracaq. Tədbir verilənlər bazası ilə məşğul olan mütəxəssislər və bu sahə ilə maraqlanan şəxslər arasında əlaqə və təcrübə mübadiləsi imkanı yaradır.
İlk tədbirin eksperti yüksək dayanıqlı məlumat bazalarının idarə edilməsi mövzusunda 20 ildən çox təcrübəyə sahib mütəxəssis Kamran Ağayevdir. O, “Oracle Database” sahəsində bir sıra professional, ekspert və master sertifikatlarına sahibdir. Onun ABŞ-da “Oracle verilənlər bazasında məlumatların nüsxəsinin alınması və bərpa yolları” və “Oracle Certified Master imtahanına hazırlıq” adlı 2 kitabı nəşr olunub. Dünyanın əksər ölkələrində beynəlxalq konfranslarda çıxış edən Kamran Ağayev “Oracle” şirkəti tərəfindən dünyada sayı 120-dən az olan “Oracle ACE Director” mükafatına layiq görülüb.
Layihənin davamı olaraq baş tutacaq növbəti tədbirlərdə yerli mütəxəssislərlə yanaşı Özer Günal və Bora Sezen kimi beynəlxalq ekspertlər də iştirak edəcəklər.
“Data talks” 19 sentyabrda Elektron Hökumətin İnkişaf Mərkəzində, Atatürk prospekti 89A ünvanında baş tutacaq. Tədbirdə iştirak etmək üçün qeydiyyatdan keçmək vacibdir: https://kbl.az/kbddpr  Qeydiyyat sayı məhduddur.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 117 filialı və 31 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün — https://kbl.az/krdt, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/tkstcrd.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_5b806fca1bfdb7648a5c616ea_o.jpg
Первый банк страны Kapital Bank совместно с компанией SUP.VC запускает серию уникальных мероприятия на одну из актуальнейших тем современности — база данных. Проект, который охватит 6 ивентов до конца года, пройдет в формате Data talks, Data Workshop и Data Panel.
Тема первого мероприятия, которое пройдет в рамках проекта, — «Управление высокостабильными базами данных». Тема, которую обсудят профессионалы отрасли, предоставит участникам возможность познакомиться с новыми и интересными практиками в области развертывания и управления большими данными. Мероприятие позволит пообщаться и обменяться опытом со специалистами по базам данных и людьми, интересующимися этой областью.
Экспертом первого мероприятия выступит Кямран Агаев, специалист с более чем 20-летним опытом управления высокостабильными базами данных. Он имеет ряд профессиональных, экспертных и магистерских сертификатов в области «База данных Oracle». В США были изданы две его книги: «Резервное копирование и восстановление данных в базе данных Oracle» и «Подготовка к экзамену Oracle Certified Master». Выступая на международных конференциях в большинстве стран мира, Кямран Агаев был удостоен награды Oracle ACE Director от компании Oracle, число которых в мире составляет менее 120.
Международные эксперты, такие как Озер Гюнал и Бора Сезен, примут участие в следующих мероприятиях, которые пройдут в рамках проекта.
Data talks состоится 19 сентября в Центре развития электронного правительства на проспекте Ататюрка, 89а. Чтобы принять участие в мероприятии, необходимо зарегистрироваться по ссылке: https://kbl.az/kbddpr Количество регистраций ограничено.