Kapital Bank data mövzusunda unikal tədbirlərə start verir
Kapital Bank data mövzusunda unikal tədbirlərə start verir Kapital Bank data mövzusunda unikal tədbirlərə start verir
Ölkənin birinci bankı Kapital Bank “SUP.VC” şirkəti ilə birlikdə müasir dövrün aktual mövzusu olan verilənlər bazası ilə bağlı unikal tədbirlərə start verir. İl sonunadək 6 tədbiri əhatə edəcək layihə “Data talks”, “Data workshop”, “Data panel” formatında olacaq.
Layihə çərçivəsində baş tutacaq ilk tədbirin mövzusu “Data sahəsində yüksək dayanıqlı məlumat bazalarının idarə edilməsi”dir. Sahənin peşəkarları tərəfindən müzakirə ediləcək mövzu iştirakçılara böyük məlumatların yerləşdirilməsi və idarə olunması sahəsində yeni və maraqlı təcrübələrlə tanışlıq imkanı qazandıracaq. Tədbir verilənlər bazası ilə məşğul olan mütəxəssislər və bu sahə ilə maraqlanan şəxslər arasında əlaqə və təcrübə mübadiləsi imkanı yaradır.
İlk tədbirin eksperti yüksək dayanıqlı məlumat bazalarının idarə edilməsi mövzusunda 20 ildən çox təcrübəyə sahib mütəxəssis Kamran Ağayevdir. O, “Oracle Database” sahəsində bir sıra professional, ekspert və master sertifikatlarına sahibdir. Onun ABŞ-da “Oracle verilənlər bazasında məlumatların nüsxəsinin alınması və bərpa yolları” və “Oracle Certified Master imtahanına hazırlıq” adlı 2 kitabı nəşr olunub. Dünyanın əksər ölkələrində beynəlxalq konfranslarda çıxış edən Kamran Ağayev “Oracle” şirkəti tərəfindən dünyada sayı 120-dən az olan “Oracle ACE Director” mükafatına layiq görülüb.
Layihənin davamı olaraq baş tutacaq növbəti tədbirlərdə yerli mütəxəssislərlə yanaşı Özer Günal və Bora Sezen kimi beynəlxalq ekspertlər də iştirak edəcəklər.
“Data talks” 19 sentyabrda Elektron Hökumətin İnkişaf Mərkəzində, Atatürk prospekti 89A ünvanında baş tutacaq. Tədbirdə iştirak etmək üçün qeydiyyatdan keçmək vacibdir: https://kbl.az/kbddpr  Qeydiyyat sayı məhduddur.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi, 117 filialı və 31 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün — https://kbl.az/krdt, Birbank kartı sifarişi üçün — https://kbl.az/tkstcrd.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_5b806fca1bfdb7648a5c616ea_o.jpg
Kapital Bank, the first bank of Azerbaijan, together with SUP.VC launches a series of unique events on one of the most relevant topics of our time — the database. The project, which will cover 6 events by the end of the year, will be held in the format of Data Talks, Data Workshop and Data Panel.
The theme of the first event to be held within the framework of the project is “Management of highly stable databases”. The topic, which will be discussed by industry professionals, will provide participants with an opportunity to discover new and interesting practices in the field of deployment and management of big data. The event will allow participants to communicate and exchange experiences with database specialists and people interested in this area.
The expert of the first event will be Kamran Agayev, a specialist with more than 20 years of experience in managing highly stable databases. He has a number of professional, expert and master's certificates in the field of Oracle Database. Two of his books have been published in the USA: “Oracle Backup & Recovery” and “Study Guide for the Oracle Certified Master Exam”. Speaking at international conferences in most countries of the world, Kamran Agayev was awarded the Oracle ACE Director award from Oracle, the number of which in the world is less than 120.
International experts, such as Ozer Gunal and Bora Sezen, will take part in the following events that will be held within the framework of the project.
Data talks will take place on September 19 at the Electronic Government Development Center on 89a Ataturk Avenue. To take part in the event, register using the link: https://kbl.az/kbddpr The number of registrations is limited.