https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_b19fea90f17270220255081ae_o.jpg
Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportuna Ciddə şəhərində (Səudiyyə Ərəbistanı) yerləşən Kral Əbdüləziz adına Beynəlxalq Hava Limanının aviaşirkətlər komitəsinin nümayəndə heyəti və hava limanının administrasiyasının vitse-prezidenti rəsmi səfər ediblər.
Səfər zamanı tərəflər arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları müzakirə olunub. Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunun direktoru Teymur Həsənov nümayəndə heyətinə Bakı hava limanının fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verib. Bildirilib ki, Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportu ilə tanışlıq Azərbaycan və Səudiyyə Ərəbistanı arasında turist axınının inkişafı üçün yeni imkanlar açacaq.
Hava limanına uğurlu səfərin təşkilinə görə nümayəndə heyəti dərin minnətdarlığını ifadə edərək bunu yüksək peşəkarlığının və səmərəli əməyinin nümunəsi kimi qiymətləndirilib. Həmçinin, Bakı hava limanının əməkdaşlarına təşəkkürnamə təqdim olunub.
Qeyd edək ki, Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportu müasir infrastrukturu, yüksək xidməti və davamlı inkişafa sadiqliyi ilə aparıcı beynəlxalq aviaşirkətlərin və hava limanlarının diqqətini cəlb edir ki, bu da ona yeni tərəfdaşlarla əməkdaşlığı genişləndirməyə imkan verir.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_b19fea90f17270220255081ae_o.jpg
A delegation of the Airline Operators Committee of King Abdulaziz International Airport in Jeddah, Saudi Arabia, and Vice President of the Airport Administration have paid an official visit to Heydar Aliyev International Airport.
In the course of the visit, possibilities of expanding cooperation between the parties were discussed. Director of Heydar Aliyev International Airport Mr. Teymur Hasanov provided the delegation with detailed information on the activity of Baku Airport. It was noted that familiarization with Heydar Aliyev International Airport will reveal new opportunities for development of tourist flows between Azerbaijan and Saudi Arabia.
The delegation expressed deep appreciation for organizing a successful visit to the airport and rated it as an example of high professionalism and efficient operation. A certificate of appreciation was also presented to the employees of Baku Airport.
It should be noted that Heydar Aliyev International Airport keeps attracting attention of leading international airlines and airports due to its modern infrastructure, high level of service and commitment to constant development, which allows it to expand cooperation with new partners.