https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_b19fea90f17270220255081ae_o.jpg
Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportuna Ciddə şəhərində (Səudiyyə Ərəbistanı) yerləşən Kral Əbdüləziz adına Beynəlxalq Hava Limanının aviaşirkətlər komitəsinin nümayəndə heyəti və hava limanının administrasiyasının vitse-prezidenti rəsmi səfər ediblər.
Səfər zamanı tərəflər arasında əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları müzakirə olunub. Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunun direktoru Teymur Həsənov nümayəndə heyətinə Bakı hava limanının fəaliyyəti barədə ətraflı məlumat verib. Bildirilib ki, Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportu ilə tanışlıq Azərbaycan və Səudiyyə Ərəbistanı arasında turist axınının inkişafı üçün yeni imkanlar açacaq.
Hava limanına uğurlu səfərin təşkilinə görə nümayəndə heyəti dərin minnətdarlığını ifadə edərək bunu yüksək peşəkarlığının və səmərəli əməyinin nümunəsi kimi qiymətləndirilib. Həmçinin, Bakı hava limanının əməkdaşlarına təşəkkürnamə təqdim olunub.
Qeyd edək ki, Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportu müasir infrastrukturu, yüksək xidməti və davamlı inkişafa sadiqliyi ilə aparıcı beynəlxalq aviaşirkətlərin və hava limanlarının diqqətini cəlb edir ki, bu da ona yeni tərəfdaşlarla əməkdaşlığı genişləndirməyə imkan verir.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_b19fea90f17270220255081ae_o.jpg
С официальным визитом Международный аэропорт Гейдар Алиев посетили делегация комитета операторов авиакомпаний международного аэропорта имени короля Абдул-Азиза, расположенного в Джидде (Саудовская Аравия), и вице-президент администрации аэропорта.
В ходе визита были обсуждены возможности расширения сотрудничества между сторонами. Директор Международного аэропорта Гейдар Алиев Теймур Гасанов предоставил делегации подробную информацию о деятельности Бакинского аэропорта. Было отмечено, что ознакомление с Международным аэропортом Гейдар Алиев откроет новые возможности для развития туристических потоков между Азербайджаном и Саудовской Аравией.
Делегация выразила глубокую признательность за организацию успешного посещения аэропорта и оценила его как пример высокого профессионализма и эффективной работы. Также сотрудникам Бакинского аэропорта был вручен сертификат благодарности.
Следует отметить, что Международный аэропорт Гейдар Алиев привлекает внимание ведущих международных авиакомпаний и аэропортов благодаря современной инфраструктуре, высокому уровню обслуживания и стремлению к постоянному развитию, что позволяет ему расширять сотрудничество с новыми партнерами.