Bakı Limanı daha bir beynəlxalq tədbirə ev sahibliyi edib
Bakı Limanı daha bir beynəlxalq tədbirə ev sahibliyi edib Bakı Limanı daha bir beynəlxalq tədbirə ev sahibliyi edib
Bakı Limanının ərazisində Fövqəladə Hallar Nazirliyinin təşkilatçılığı və Türk Dövlətləri Təşkilatına (TDT) üzv ölkələrin də iştirakı ilə “Bakı 2023” beynəlxalq təlimi keçirilib. TDT ölkələrinin aidiyyəti qurumlarının ümumilikdə 8 helikopteri və 1 ədəd amfibiya təyyarəsi, 245 xüsusi təyinatlı texnikası, 6 baş xüsusi təlim görmüş iti və 1180 nəfərdən ibarət canlı qüvvəsinin cəlb edildiyi təlimdə, qarşıya qoyulan tapşırıqlar qüsursuz formada icra edilib.
Təlimdə Azərbaycan FHN-lə yanaşı, Bakı Beynəlxalq Dəniz Ticarət Limanının canlı qüvvə və texnikası, Azərbaycan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyi, Azərbaycan Respublikasının Strateji Obyektlərin Mühafizəsi Dövlət Agentliyi, Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi, Azərbaycan Respublikası Dövlət Sərhəd Xidmətinin Sahil Mühafizəsi, Azərbaycan Dəmir Yollarının da qüvvələri iştirak edib.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_a7a227eaf2074858b890b12ac_o.jpg
На территории Бакинского порта прошли международные учения «Баку-2023», организованные Министерством по чрезвычайным ситуациям и при участии стран-членов Организации Тюркских Государств (ОТГ). В учениях, в которых в общей сложности приняли участие 8 вертолетов и один самолет-амфибия, 245 единиц техники специального назначения, 6 специально обученных собак и живая сила в составе 1180 человек, поставленные задачи были выполнены безупречно.
Наряду с МЧС Азербайджана, рабочей силы и техники Бакинского международного морского торгового порта, в учениях также приняли участие Министерства внутренних дел Азербайджанской Республики, Государственного агентства по охране стратегических объектов Азербайджанской Республики, Объединения по управлению медицинскими территориальными подразделениями, Береговая охрана Государственной пограничной службы Азербайджанской Республики и сотрудники «Азербайджанских железных дорог».