Kişinyovdakı Azərbaycan dili həftəsonu məktəbi yeni tədris ilinə hazırlaşır
Kişinyovdakı Azərbaycan dili həftəsonu məktəbi yeni tədris ilinə hazırlaşır Kişinyovdakı Azərbaycan dili həftəsonu məktəbi yeni tədris ilinə hazırlaşır
Kişinyov şəhərində fəaliyyət göstərən Moldova Azərbaycanlıları Konqresinin (CAM) nəzdində fəaliyyət göstərən Azərbaycan dili həftəsonu məktəbi yeni tədris ilinə başlayıb.
CAM sədri Elçin Bayramov Moldova paytaxtında yaşayan soydaşlarımızın övladlarının yeni tədris ilinin başlamasını səbirsizliklə gözlədiklərini bildirib. “9 sentyabr 2023-cü il tarixindən Azərbaycan dili həftəsonu məktəbi qapılarını yenidən şagirdlərin üzünə açacaq. Ötən il olduğu kimi, 2023-2024-cü tədris ilində də şagirdlər hər bazar günü Azərbaycan dili, tarixi və mədəniyyətini öyrənmək imkanı əldə edəcəklər”.
Elçin Bayramov bildirib edib ki, məktəbdə şagirdləri yeni biliklər, xoş tanışlıqlar, bol ünsiyyət və zəngin proqram gözləyir.
Qeyd edək ki, Azərbaycan dili həftəsonu məktəbi ötən ilin iyul ayından etibarən CAM-ın nəzdində fəaliyyət göstərir. Məktəbin təsis olunmasında əsas məqsəd Moldovada yaşayan azərbaycanlı məktəblilərə Azərbaycan dilinin, zəngin tariximizin və ədəbiyyatımızın öyrədilməsidir.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_349f50861ea92b8157f1c21d0_o.jpg
The Azerbaijani language weekend school under the Congress of Azerbaijanis of Moldova (CAM) operating in Chisinau has started a new academic year.
Chairman Elchin Bayramov has told that the children of our compatriots living in the capital of Moldova are looking forward to the start of the new school year. "From September 9, 2023, the Azerbaijani language weekend school will open its doors to students again. Students will have the opportunity to learn the Azerbaijani language, history and culture on Sundays"
Elchin Bayramov has told that new knowledge, pleasant acquaintances and a rich program await students at the Weekend school.
It should be noted that the Azerbaijani language weekend school has been operating under Congress of Azerbaijanis of Moldova since July, 2022. The main goal of the Weekend school is to teach the Azerbaijani language, our rich history and literature to Azerbaijani children living in Moldova.