https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_c3342a1251d502d4fe0a8e8fc_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun dəstəyi və Azərbaycan Tələbə Gənclər İttifaqının təşkilatçılığı ilə “Şuşa tələbələrin gözü ilə” adlı layihə çərçivəsində ilk səfər baş tutub.
Bakı Dövlət Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatının İdarə Heyətinin 15-dək üzvü də Şuşa səfərində fəal iştirak edib və aparılan bərpa-quruculuq işləri ilə yaxından tanış olub.
Layihənin məqsədi Azərbaycanda təhsil alan istedadlı gənclərin Qarabağa qayıdış prosesində aktiv iştirakını təmin etmək, tələbələri Şuşanın tarixi və mədəni irsi ilə bağlı maarifləndirməkdir.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_c3342a1251d502d4fe0a8e8fc_o.jpg
При поддержке Фонда молодежи и организации Союза студенческой молодежи Азербайджана в рамках проекта «Шуша глазами студентов» состоялась первая поездка в этот город.
15 членов правления Студенческой молодежной организации Бакинского государственного университета (БГУ) также приняли участие в этой поездке и ознакомились с ведущимися в Шуше восстановительно-строительными работами.
Цель проекта – обеспечить активное участие обучающейся молодежи в процессе возвращения в Карабах, ознакомить студентов с историей и культурным наследием Шуши.