https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_515e8cea89b39aba84a6163f1_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova sentyabrın 4-də İsrail-Azərbaycan parlamentlərarası əlaqələr üzrə dostluq qrupunun üzvləri - Evgeni Sova, Osher Şkalim, Tatiana Mazarski və Almoq Koheni qəbul edib.
Görüşdə Azərbaycan və İsrailin dost və tərəfdaş ölkələr olduğu diqqətə çatdırılıb, ölkələrimiz arasındakı fəal siyasi dialoq, yüksək səviyyəli səfərlər və görüşlərin münasibətlərin inkişafında müstəsna rolu vurğulanıb. Eyni zamanda, azərbaycanlılar və yəhudilərin əsrlər boyu sülh, dostluq və qarşılıqlı anlaşma şəraitində birgə yaşadığı qeyd edilib.
Görüşdə həmçinin Azərbaycan və İsrail parlamentləri arasında əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub. Qanunverici orqanlarımız arasında münasibətlərin inkişafında dostluq qruplarının fəaliyyəti, parlament üzvlərinin qarşılıqlı səfərlərinin əhəmiyyəti diqqətə çatdırılıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_515e8cea89b39aba84a6163f1_o.jpg
4-го сентября председатель Милли Меджлиса Сагиба Гафарова приняла членов группы дружбы Израиль-Азербайджан Евгения Сову, Ошера Шкалима, Татьяну Мазарски и Алмога Джохени.
На встрече было отмечено, что Азербайджан и Израиль – дружественные страны и партнёры, между которыми идёт энергичный политический диалог. Исключительную роль в развитии отношений играет обмен визитами, а также проведение встреч на высоком уровне. Было сказано и о том, что евреи и азербайджанцы веками живут бок о бок в мире, дружбе и взаимопонимании.
В ходе обсуждалось сотрудничество между Милли Меджлисом и Кнессетом, и отмечались значение как деятельности групп взаимной дружбы, так и двусторонних визитов парламентариев в деле развития отношений между законодательными ассамблеями Азербайджана и Израиля.