https://www.innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_515e8cea89b39aba84a6163f1_o.jpg
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarova sentyabrın 4-də İsrail-Azərbaycan parlamentlərarası əlaqələr üzrə dostluq qrupunun üzvləri - Evgeni Sova, Osher Şkalim, Tatiana Mazarski və Almoq Koheni qəbul edib.
Görüşdə Azərbaycan və İsrailin dost və tərəfdaş ölkələr olduğu diqqətə çatdırılıb, ölkələrimiz arasındakı fəal siyasi dialoq, yüksək səviyyəli səfərlər və görüşlərin münasibətlərin inkişafında müstəsna rolu vurğulanıb. Eyni zamanda, azərbaycanlılar və yəhudilərin əsrlər boyu sülh, dostluq və qarşılıqlı anlaşma şəraitində birgə yaşadığı qeyd edilib.
Görüşdə həmçinin Azərbaycan və İsrail parlamentləri arasında əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub. Qanunverici orqanlarımız arasında münasibətlərin inkişafında dostluq qruplarının fəaliyyəti, parlament üzvlərinin qarşılıqlı səfərlərinin əhəmiyyəti diqqətə çatdırılıb.

https://innews.az/uploads/news/2023-09/_innews_515e8cea89b39aba84a6163f1_o.jpg
Speaker of the Milli Majlis Sahiba Gafarova received members of the Israel-Azerbaijan friendship group Yevgeny Sova, Osher Shkalim, Tatyana Mazarski and Almoga Joheni.
It was said at the meeting that Azerbaijan and Israel are friendly countries and partners, with a vigorous political dialogue going on between them. The exchange of visits and the high-level meetings play an exceptional role in the development of the relations. Besides, it was said that Jews and Azerbaijanis have been living side by side in peace, friendship and mutual understanding for centuries.
The co-operation between the Milli Majlis and the Knesset was discussed too, with the significance of both the work done by the friendship groups and of two-way visits of parliamentarians in furthering the relationship between the legislatures of Azerbaijan and Israel having been duly emphasised.