https://www.innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_f92652e15236351302688290d_o.jpg
Bakı, 6 iyun: "Gənclik Mall" TM-də yerləşən "CinemaPlus" premium kinoteatrında çoxdan gözlənilən "Top Qan 2" filminin tədbiri keçirilib. 1986-cı ildə çəkilmiş "Top Qan" filminin davamı olan Tom Kruzun baş rolda oynadığı Cozef Kosinskinin Amerika döyüş filmidir.
Tədbirin ən fəxri qonaqlarını, 44 günlük Vətən müharibəsində Azərbaycanımızın hava məkanını qoruyan, eləcə də Qarabağ səmasında düşmənin texnikalarını və şəxsi heyətini məhv edən, müxtəlif orden və medallarla təltif olunan, çətin lakin şərəfli peşə sahibləri olan Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin Hərbi Hava Qüvvələrinin pilot heyətinin yanımızda görməkdən qürur duyuruq.
Tədbirdə iştirak edəcək pilotların adları: mayor Oruczadə Faiq Niyaz oğlu, kapitan Əşrəfov Rəvan Rasim oğlu, kapitan Orucov Soltan Yaqub oğlu, kapitan Qurbanzadə Nihat Elçin oğlu və kapitan Səfərov Fikrət Cəfər oğlu.
Bu axşam kinoteatrın qonaqları Azərbaycan Respublikasının Xalq Artisti Faiq Ağayev, şou-biznes ulduzları, tanınmış jurnalistlər, bloqqerlər, iri təşkilatların sahibkarları və olmuşdurlar.
Tematik dekorasiya kinoteatrda filmin ab-havasını çatdırdı. Dekor bir neçə hissələrdən ibarət idi. Kinoteatrın foyesi uçuş zolağına çevrildi, buludlar qonaqların başlarının üzərində keçirdi, qəhrəmanını gözləyən motosiklet də var idi.
Bütün qonaqlar özlərini pilot kimi hiss etmək üçün unikal fürsət əldə etdilər. Bunun üçün sadəcə Virtual Zona-ya getmək və virtual reallıq eynəklərini taxmaq kifayət idi.
Baş rollarda Tom Kruz, Cennifer Konelli və Ed Harris.
Maverick ləqəbli Pit Mitçel 30 ildən artıqdır ki, Hərbi Dəniz Qüvvələrinin ən yaxşı pilotlarından biridir: sərhədləri aşan qorxmaz sınaq pilotu vonu əbədi yerə endirəcək yüksəlişdən ehtiyatla qaçır. Top Gun məzunlarından ibarət dəstəni əvvəllər görünməmiş xüsusi bir missiyaya hazırlayarkən, Maverick mərhum dostu, leytenant Nik Bradşonun oğlu leytenant Bredli Bredşou ilə tanış olur. Qabaqda - qeyri-müəyyənlik, arxada - keçmişin xəyalları. Maverick, uçuşa təyin olunanlardan müstəsna fədakarlıq tələb edən bir missiyanın bir hissəsi kimi həyata keçmək təhlükəsi ilə üzləşən dərin qorxuları ilə üzləşməyə məcbur olur.
Tədbirin təşkilində Brand Media Groups, "Bolşoy Prazdnik" event şirkəti, "FRYDAY Burgers & Fries" restoranı, foto və video "Light in Black" kreativ şirkəti, "Savalan Winery" şirkəti, "Virtual Zone" əyləncə mərkəzi, qəhvə "Tupinamba" və Red Bull dəstək göstəriblər.
Qeyd etmək istərdik ki, "Top Qan 2" filmini "Dəniz Mall" Ticarət mərkəzində yerləşən "CinemaPlus" kinoteatrda Azərbaycanda ən son 4DX texnologiyası ilə izləyə bilərsiniz.
"CinemaPlus" hər zaman sizə xoş sürprizlər etmək və kino dünyasında olan ən son premyeralarla sevindirməyə hazırdır.

https://innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_f92652e15236351302688290d_o.jpg
Баку, 6 июня: В кинотеатре премиум класса «CinemaPlus», расположенном в ТЦ «Gənclik Mall» прошло мероприятие долгожданного фильма «Топ Ган: Мэверик». Американский боевик Джозефа Косински с Томом Крузом в главной роли, является продолжением фильма 1986 года «Лучший стрелок».
Самыми почётными гостями мероприятия стали лётчики Военно-Воздушных Сил Министерства Обороны Азербайджанской Республики, награждённые различными орденами и медалями за защиту воздушного пространства Азербайджана в 44-дневной войне и за успешное уничтожение вражеских сил.
Имена пилотов, которые приняли участия на мероприятии: майор Оруджзаде Фаиг Нияз оглы, капитан Ашрафов Реван Расим оглы, капитан Оруджов Солтан Ягуб оглы, капитан Гурбанзаде Нихат Эльчин оглы и капитан Сафаров Фикрет Джафар оглы.
В этот вечер гостями кинотеатра были Народный Артист Азербайджанской Республики Фаик Агаев, звезды шоу бизнеса, известные журналисты, блоггеры и предприниматели крупных организаций.
Атмосферу фильма в кинотеатре передал тематический декор. Он состоял из нескольких частей. Фойе кинотеатра превратилось в летную полосу, над головой плыли облака, стоял мотоцикл, который ждал своего героя.
У всех гостей также была уникальная возможность почувствовать себя в роле пилотов. Для этого всего лишь нужно было подойти в Виртуальную зону и одеть очки виртуальной реальности.
В главных ролях Том Круз, Дженнифер Коннелли и Эд Харри.
Пит «Мэверик» Митчелл более 30 лет остается одним из лучших пилотов ВМФ: бесстрашный летчик-испытатель, он расширяет границы возможного и старательно избегает повышения в звании, которое заставило бы его приземлиться навсегда. Приступив к подготовке отряда выпускников Топ Ган для специальной миссии, подобной которой никогда не было, Мэверик встречает лейтенанта Брэдли Брэдшоу, сына своего покойного друга, лейтенанта Ника Брэдшоу. Впереди – неопределенность, за спиной – призраки прошлого. Мэверик вынужден противостоять своим глубинным страхам, которые грозят ожить в рамках миссии, требующей исключительной самоотверженности от тех, кто будет назначен на вылет.
Поддержку в организации мероприятия оказали: Brand Media Groups, декор-компания «Большой праздник», ресторан «FRYDAY Burgers & Fries», фото и видео - креативная компания «Light in Black», компания «Savalan Winery», развлекательный центр «Virtual Zone», кофе «Tupinamba» и Red Bull.
Хотим отметить, что фильм «Топ Ган: Мэверик» можно посмотреть в кинотеатре «CinemaPlus», расположенном в торговом центре «Deniz Mall» с новейшей технологией 4DX в Азербайджане.