https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_8c1be7ae994f60067634083c8_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Türkiyə Respublikasının milli müdafiə naziri cənab Yaşar Gülərin dəvəti ilə qardaş ölkəyə işgüzar səfər edib.
General-polkovnik Z.Həsənov 30 Avqust - Türkiyənin Zəfər Bayramı münasibətilə keçiriləcək silsilə tədbirlərdə iştirak edəcək.
Səfər çərçivəsində, həmçinin müdafiə nazirinin Türkiyə Respublikası Milli Müdafiə Universitetinin tabeliyindəki xüsusi təyinatlı təhsil müəssisələrində keçirilən buraxılış mərasimlərində iştirakı da planlaşdırılıb.

https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_8c1be7ae994f60067634083c8_o.jpg
По приглашению министра национальной обороны Турецкой Республики господина Яшара Гюлера, министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов совершает рабочий визит в братскую страну.
Генерал-полковник З.Гасанов примет участие в цикле мероприятий по случаю 30 августа - Дня Победы Турецкой Республики.
В рамках визита также запланировано участие министра обороны в выпускных церемониях, проводимых в специальных учебных заведениях, подведомственных Национальному университету обороны Турецкой Республики.