https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_8c1be7ae994f60067634083c8_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Türkiyə Respublikasının milli müdafiə naziri cənab Yaşar Gülərin dəvəti ilə qardaş ölkəyə işgüzar səfər edib.
General-polkovnik Z.Həsənov 30 Avqust - Türkiyənin Zəfər Bayramı münasibətilə keçiriləcək silsilə tədbirlərdə iştirak edəcək.
Səfər çərçivəsində, həmçinin müdafiə nazirinin Türkiyə Respublikası Milli Müdafiə Universitetinin tabeliyindəki xüsusi təyinatlı təhsil müəssisələrində keçirilən buraxılış mərasimlərində iştirakı da planlaşdırılıb.

https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_8c1be7ae994f60067634083c8_o.jpg
The Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov is on a working visit to fraternal Türkiye at the invitation of the Minister of National Defense of the Republic of Türkiye, Mr. Yashar Guler.
Colonel General Zakir Hasanov will take part in a number of events to be held on August 30- Victory Day of Türkiye.
As part of the visit, the Defense Minister is also scheduled to participate in graduation ceremonies held at special educational institutions subordinate to the National Defense University of the Republic of Türkiye.