https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_0fc10694e9470159708899ae5_o.jpg
Energetika naziri Pərviz Şahbazov Dünya Bankının Azərbaycandakı ofisinin yeni təyin olunmuş ölkə meneceri Stefanie Stallmeister ilə görüşüb.
Söhbət zamanı Dünya Bankının texniki və maliyyə dəstəyi ilə ölkəmizdə layihələrin həyata keçirilməsi yüksək qiymətləndirilib, Bank ilə əməkdaşlıq məsələləri, Azərbaycanın enerji sektorunun prioritet inkişaf istiqamətləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb. Enerji keçidi, enerji səmərəliliyi, bərpa olunan enerji və Xəzər dənizindən Avropaya ötürülən enerji layihələri istiqamətində görülən işlər, o cümlədən Xəzər dənizində külək enerjisinin potensialının qiymətləndirilməsi barədə məlumat verilib. Görüşdə həmçinin, 2023-2028-ci illəri əhatə edən Dünya Bankı Qrupunun Azərbaycan üzrə yeni Ölkə Tərəfdaşlıq Çərçivə Sənədinin hazırlanmasına da toxunulub.

https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_0fc10694e9470159708899ae5_o.jpg
Energy Minister Parviz Shahbazov met with the newly appointed Country Manager of the World Bank office in Azerbaijan Stefanie Stallmeister.
During the conversation, the implementation of projects in our country with the technical and financial support of the World Bank was highly appreciated, the issues of cooperation with the Bank and the priority development directions of the energy sector of Azerbaijan were exchanged. The information was given about the work done in the direction of energy transition, energy efficiency, renewable energy and projects on energy transmitted from the Caspian Sea to Europe, as well as the assessment of the potential of wind energy in the Caspian Sea. At the meeting, it was also touched upon the drafting the new Country Partnership Framework Document of the World Bank Group for Azerbaijan for 2023-2028.