https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_baf0675f8d1388e96298f19b2_o.jpg
Qazaxıstanın Azərbaycandakı Səfiri Alim Bayel Azərbaycan Respublikası Prezidentinin İşlər İdarəsinin “Azərsuvenir” MMC-də olub. Artıq 10 ildən çoxdur ki, “Azərsuvenir” ordenlərin, medalların, xatirə sikkələrin, qab-qacaqların, zinnət və milli üslubda hazırlanan digər məhsulların istehsalçısıdır.
İşgüzar görüş çərçivəsində “Azərsuvenir”-in rəhbərliyi qazaxıstanlı diplomatlara özündə Azərbaycan mədəniyyətini əks etdirən məhsullarını təqdim edib və onların istehsal texnologiyaları haqqında məlumat verib.
Qazaxıstan Səfiri “Azərsuvenir”-in fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib. Tərəflər əməkdaşlığın konkret addımlarını müzakirə ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_baf0675f8d1388e96298f19b2_o.jpg
Посол Казахстана в Азербайджане Алим Байель посетил ООО «Азерсувенир» при Управлении делами Президента Азербайджанской Республики. Уже более 10 лет «Азерсувенир» является производителем орденов, медалей, памятных монет, посуды, ювелирных и многих других изделий в национальном стиле.
В ходе рабочей встречи руководство «Азерсувенир» презентовало казахстанским дипломатам свои изделия, в которых отражена азербайджанская культура, а также рассказало о технологиях их производства.
Посол Казахстана высоко оценил работу «Азерсувенир». Стороны обсудили конкретные шаги сотрудничества.