https://www.innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_213015fa3bb14a4dff43d8613_o.jpg
İyunun 3-də “Medical Media” şirkətinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycanın ilk ixtisaslaşmış tibb kanalı SƏHİYYƏ TV-də mükafatların təqdimatı mərasimi keçirilib. “Türk dünyası tibbinə xidmətə görə” mükafat Türkiyənin Türk Dünyası Araşdırmaları Beynəlxalq Elmlər Akademiyası tərəfindən Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsi Tibbi Xidmət İdarəsinin Mərkəzi Gömrük Hospitalına təqdim edilib.
Mükafatlandırma mərasimində Dövlət Gömrük Komitəsi Tibbi Xidmət İdarəsi rəisinin müavini dosent İsmayıl Əfəndiyev və Hospitalın rəis müavini Rəna Qasımova iştirak ediblər. Dr.Rəna Qasımova tədbirin təşkilatçılarına təşəkkürünü bildirib və qeyd edib ki, COVİD-19 pandemiyası dövründə Mərkəzi Gömrük Hospitalı pandemiya xəstəxanası kimi fəaliyyət göstərərək, kovidli xəstələrin müalicəsində uğurlar qazanmışdır.
Tədbirdə Rusiyanın məşhur “Jit zdorovo” (“Yaşamaq gözəldir”) verilişinin tanınmış aparıcısı, tibb elmləri doktoru, professor Yelena Malışeva da iştirak edib.

https://innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_213015fa3bb14a4dff43d8613_o.jpg
3 июня компанией Medical Media была организована церемония награждения на первом в Азербайджане специализированном медицинском канале SAHIYYA TV. Награда «За заслуги перед медициной тюркского мира» была вручена Центральному Таможенному Госпиталю Управления Медицинской Службы Государственного Таможенного Комитета Азербайджанской Республики со стороны Международной Академии Наук Изучения Тюркского Мира.
На церемонии награждения присутствовали заместитель начальника Управления Медицинской Службы Государственного Таможенного Комитета, доцент Исмаил Эфендиев и заместитель начальника Центрального Таможенного Госпиталя Рена Гасымова. Доктор Рена Гасымова поблагодарила организаторов мероприятия и отметила, что во время пандемии COVID-19 Центральный Таможенный Госпиталь функционировал как пандемическая больница и успешно проводил лечение ковидных пациентов.
В мероприятии также приняла участие известная ведущая популярной российской программы «Жить здорово», доктор медицинских наук, профессор Елена Малышева.