https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_8b44095412b162af861fdf16b_o.jpg
Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin təşkilatçılığı ilə Bakı Dövlət Universiteti (BDU) və “QS Quacquarelli Symonds” beynəlxalq reytinq agentliyi arasında onlayn görüş keçirilib.
Görüşdə Rektorun keyfiyyət təminatı üzrə müşaviri Asiman İlyasov, “QS Quacquarelli Symonds” beynəlxalq reytinq agentliyinin regional direktoru Sergei Khristoliubov, BDU-nun Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri Rauf Həsənov və Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin əməkdaşı Zülfiyyə Şəfiyeva iştirak edib. Görüşdə QS qlobal və regional reytinqlərində BDU-nun göstəriciləri, əməkdaşlığın daha da genişləndirilməsi yolları və perspektivləri müzakirə olunub.
Görüşdə Universitetin qlobal rəqabətə davamlılığının artırılması istiqamətində qarşıda duran hədəfləri barədə tərəflər arasında fikir mübadiləsi aparılıb. QS tərəfindən təqdim edilən indikatorlar üzrə məsələlərin mütəmadi olaraq diqqətdə saxlanıldığı vurğulanıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_8b44095412b162af861fdf16b_o.jpg
Состоялась онлайн-встреча между представителями Бакинского государственного университета (БГУ) и международного рейтингового агентства QS Quacquarelli Symonds», организованная Агентством по обеспечению качества в образовании.
Во встрече приняли участие советник ректора по обеспечению качества Асиман Ильясов, региональный директор агентства QS Quacquarelli Symonds Сергей Христолюбов, заведующий отделом международных связей БГУ Рауф Гасанов и сотрудница Агентства по обеспечению качества в образовании Зульфия Шафиева.
На встрече обсуждались показатели БГУ в рейтингах QS, пути и перспективы дальнейшего расширения сотрудничества. Стороны обменялись мнениями о дальнейших целях вуза в направлении повышения его глобальной конкурентоспособности. Подчеркивалось, что вопросы по показателям, представленным QS, держатся в поле зрения.