https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_7b86920270ed08d4482a623ff_o.jpg
VTB (Azərbaycan) Azərbaycanın xalq artisti Müslüm Maqomayevin doğum gününə həsr olunmuş uşaq yaradıcılığı festivalının baş sponsoru kimi çıxış edib. Festival Rusiyanın Bakıdakı səfirliyində Bank VTB (Azərbaycan)-ın maliyyə, muxtar qeyri-kommersiya təşkilatının «Analıq və Uşaqlara Dəstək Mərkəzi - “Həyat mənbəyi”» təşkilatı dəstəyi ilə keçirilib.
VTB (Azərbaycan) İdarə Heyətinin üzvü, Pərakəndə Biznesin İnkişafı Departamentinin direktoru Yevgeni Borodin festivalın açılışında çıxış edərək qeyd edib ki, Bank bu cür tədbirlərin keçirilməsi təşəbbüsünü alqışlayır və korporativ sosial məsuliyyəti çərçivəsində bundan sonra da əlilliyi olan uşaqlara dəstək olmaqda davam edəcək.
Sağlamlıq imkanları məhdud olan və autizmli uşaqlar üçün ilk inklüziv festival uşaqların və onların analarının yaradıcılıq fəaliyyətini stimullaşdırmaq, yaradıcılıq əlaqələrini genişləndirmək, əlverişli şərait yaratmaq məqsədi daşıyırdı.
Festival uşaqların çıxışları: mahnılar, şeirlər, rəqslər, instrumental ifalar, yaradıcılıq üzrə ustad dərsləri ilə keçirilib. Tədbirin sonunda onlara hədiyyələr və sertifikatlar təqdim olunmuşdur.
Xatırladaq ki, bundan əvvəl VTB (Azərbaycan) idman meydançasında sənət əsərinin yaradılmasına yönəlmiş yeni unikal “Basketbol meydançasını sənət əsərinə çevirin” layihəsini dəstəkləmişdi. Qalib dizayn Red Bull Half Court beynəlxalq basketbol turnirinin bir hissəsi olacaq.

https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_7b86920270ed08d4482a623ff_o.jpg
VTB (Azerbaijan) acted as the general sponsor of the festival of children's creativity dedicated to the birthday of the people's artist of Azerbaijan Muslim Magomayev. The festival was held at the Embassy of Russia in Baku, organized by the Autonomous Non-Commercial Organization (ANO) “Maternity and Childhood Support Center “Source of Life” with the financial support of VTB Bank (Azerbaijan).
Member of the Board, Director of the Retail Business Development Department of VTB (Azerbaijan) Evgeny Borodin, speaking at the opening of the festival, noted that the Bank welcomes the initiative to hold such events and, as part of its social responsibility, will continue to support children with disabilities.
The first inclusive festival for children with disabilities and autism was aimed at stimulating the creative activity of children and their mothers, expanding creative contacts, as well as creating favorable conditions for self-realization and self-affirmation of all participants through artistic and aesthetic tools.
The festival was held with performances of the participants: songs, poems, dances, instrumental performances, creative master class. The event ended with the presentation of gifts and certificates to all participants.
Earlier, VTB (Azerbaijan) supported a new unique project "Turn a Basketball Court into a Work of Art", aimed at creating a work of art on a sports field. The winning design will be part of the international basketball tournament Red Bull Half Court.