https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_1d581fcdfca82023774ca8e9c_o.jpg
“AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) ölkəmizin ali təhsil müəssisələrində təhsil alan tələbələr üçün üçüncü “Təqaüd proqramı” müsabiqəsi elan edir.
Səhmdar Cəmiyyətin strateji layihələrinin vaxtında və lazımi kadrlar ilə təmin edilməsi məqsədi ilə təsis edilən müsabiqədə 2023-2024-cü tədris ili üzrə bakalavr və magistr səviyyəsinin sonuncu kursunda əyani təhsil alan, Azərbaycan vətəndaşı olan tələbələr iştirak edə bilərlər. Ötən illərdən fərqli olaraq bu il dağ-mədən mühəndisliyi, geologiya və metallurgiya sahələri ilə yanaşı, ekologiya, kimya mühəndisliyi, elektrik və energetika mühəndisliyi, iqtisadiyyat, inzibati idarəetmə və kommersiya, menecment və filologiya sahələri üzrə təhsil alan tələbələrin də müsabiqədə iştirakı nəzərdə tutulub.
Müsabiqə iki – test imtahanı və müsahibə mərhələsindən ibarətdir. Təqaüd komissiyası tərəfindən aparılacaq qiymətləndirmə zamanı test imtahanında ən çox bal toplayan 20 namizəd müsahibəyə buraxılacaq. Növbəti mərhələdə hər bir namizədin hazırlığı müvafiq qiymətləndirmə meyarlarına uyğun olaraq müəyyən ediləcək. Yekunda müsabiqəni uğurla keçən 10 nəfər tələbə Təqaüd proqramına cəlb edilərək, hər biri müvafiq təltifnamə və 9 ay müddətində hər ay 200 manat məbləğində təqaüd əldə edəcək. Proqramda iştirak edən tələbələrin Səhmdar Cəmiyyətdə təcrübə proqramlarında iştirakı və məzun olduqdan sonra müvafiq vəzifələr üzrə işlə təmin edilməsi nəzərdə tutulur.
Təqaüd proqramı layihəsi və müsabiqənin şərtləri ilə ətraflı tanış olmaq üçün “AzerGold” QSC-nin rəsmi veb-saytında (azergold.az) “Karyera” bölməsində yaradılmış “Təqaüd proqramı” altbölməsinə daxil ola bilərsiniz. Müsabiqədə iştirak etmək üçün sözügedən altbölmədəki müraciət formasını doldurmaq tələb olunur. Müsabiqəyə qeydiyyat 21 avqust 2023-cü il tarixindən başlanılır. Müraciət üçün son tarix 21 sentyabr 2023-cü ildir.
Xatırladaq ki, “AzerGold” QSC tərəfindən elan edilən “Təqaüd proqramı” müsabiqələrində müvafiq ixtisaslar üzrə ali təhsil müəssisələrinin bakalavr və magistr səviyyələrində təhsil alan 18, peşə təhsili müəssisələrində isə təhsil alan 27 tələbəyə təqaüd verilib. Proqram çərçivəsində 2 nəfər ali təhsil müəssisələrində, 4 nəfər peşə təhsili müəssisəsində təhsil alan tələbə “AzerGold” QSC-də işə qəbul edilib.

https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_1d581fcdfca82023774ca8e9c_o.jpg
Закрытое акционерное общество (ЗАО) «AzerGold» объявляет третий конкурс «Стипендиальная программа» для студентов вузов страны.
В конкурсе, учрежденном с целью своевременной реализации стратегических проектов Акционерного Общества и обеспечения необходимыми кадрами, могут принять участие студенты, являющиеся гражданами Азербайджана, обучающиеся очно на последнем курсе бакалавриата и магистратуры в 2023–2024 учебном году. В отличие от прошлых лет, в этом году в конкурсе будут участвовать студенты, обучающиеся в области горного дела, геологии и металлургии, а также в сфере экологии, химии, электротехники и энергетики, экономики, административного управления и коммерции, менеджмента и филологии.
Конкурс состоит из двух этапов – тестового и собеседования. Во время оценки, проводимой стипендиальной комиссией, 20 кандидатов, набравших наибольшее количество баллов на тестовом экзамене, будут допущены к собеседованию. На следующем этапе подготовка каждого кандидата будет определяться в соответствии с определенными критериями оценки. 10 студентов, успешно прошедших конкурс, будут награждены и получат ежемесячную стипендию в размере 200 манатов (в течение 9 месяцев). Планируется привлечение студентов, принявших участие в программе, к программам стажировки в Акционерном Обществе и обеспечение их соответствующей работой после окончания учебы.
Подробно ознакомиться с проектом стипендиальной программы и условиями конкурса можно в подразделе «Стипендиальная программа» в разделе «Карьера» на официальном сайте ЗАО «AzerGold» (azergold.az). Для участия в конкурсе необходимо заполнить форму заявки в соответствующем подразделе. Регистрация на конкурс начинается с 21 августа 2023 года. Прием заявок завершится 21 сентября 2023 года.
Напомним, что до сих пор по результатам конкурсов «Стипендиальная программа», объявленных ЗАО «AzerGold», стипендии получили 18 студентов бакалавриата и магистратуры вузов и 27 студентов учреждений среднего профессионального образования. В рамках программы двое студентов вузов и четверо студентов учреждений среднего профессионального образования были приняты на работу в ЗАО «AzerGold».