https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_e707b0b33d5235269782f0382_o.jpg
Naxçıvanda keçirilən “Heydər Əliyev – 100” Diaspor Gənclərinin IV Yay Düşərgəsinin növbəti paneli çərçivəsində Qarabağ fatehləri (Vətən müharibəsinin Naxçıvandan olan iştirakçıları) və şəhid anaları ilə görüş olub.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin Təbliğat, informasiya və analitik təhlil şöbəsinin müdir müavini Cavid İsmayılın moderatorluğu ilə baş tutan panelin qonaqları şəhid leytenant Emin Sadiqovun anası Gülşad Rüstəmova, şəhid baş leytenant Raqib Hüseynovun anası Rəna Hüseynova, şəhid leytenant Vəli Quliyevin anası Həqiqət Quliyeva, Vətən müharibəsinin qaziləri - baş leytenant Əli Əlisoy, ehtiyatda olan kapitan Ceyhun Bayramov və ehtiyatda olan mayor Təbriz Zeynalov olublar.
Düşərgə iştirakçıları qonaqları ayaq üstə alqışlayıblar. Panel zamanı şəhid anaları övladları ilə bağlı xatirələrini bölüşüb, qazilər isə keçdikləri döyüş yolundan danışıblar. Düşərgə iştirakçıları yaşadıqları ölkələrdə alnıaçıq, üzüağ gəzə bildikləri üçün şəhid analarına və qazilərə ömür boyu minnətdar olacaqlarını bildiriblər.

https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_e707b0b33d5235269782f0382_o.jpg
В рамках очередной панели организованного в Нахчыване IV Летнего лагеря диаспорской молодежи “Гейдар Алиев – 100” состоялась встреча с карабахскими воинами-освободителями (участниками Отечественной войны из Нахчывана) и матерями шехидов.
Гостями панели, проведенной под модераторством заместителя заведующего отделом пропаганды, информации и аналитических исследований Государственного комитета по работе с диаспорой Джавида Исмаила, были мать шехида, лейтенанта Эмина Садыгова Гюльшад Рустамова, мать шехида, старшего лейтенанта Рагиба Гусейнова Рена Гусейнова, мать шехида, лейтенанта Вели Гулиева Хагигат Гулиева, гази Отечественной войны – старший лейтенант Али Алисой, капитан запаса Джейхун Байрамов и майор запаса Тебриз Зейналов.
Участники лагеря стоя приветствовали гостей. В ходе панели матери шехидов поделились воспоминаниями о сыновьях, а гази говорили о пройденном боевом пути. Участники лагеря отметили, что на протяжении всей жизни будут благодарны матерям шехидов и гази за то, что в странах проживания могут ходить с гордо поднятой головой.