https://www.innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_e707b0b33d5235269782f0382_o.jpg
Naxçıvanda keçirilən “Heydər Əliyev – 100” Diaspor Gənclərinin IV Yay Düşərgəsinin növbəti paneli çərçivəsində Qarabağ fatehləri (Vətən müharibəsinin Naxçıvandan olan iştirakçıları) və şəhid anaları ilə görüş olub.
Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin Təbliğat, informasiya və analitik təhlil şöbəsinin müdir müavini Cavid İsmayılın moderatorluğu ilə baş tutan panelin qonaqları şəhid leytenant Emin Sadiqovun anası Gülşad Rüstəmova, şəhid baş leytenant Raqib Hüseynovun anası Rəna Hüseynova, şəhid leytenant Vəli Quliyevin anası Həqiqət Quliyeva, Vətən müharibəsinin qaziləri - baş leytenant Əli Əlisoy, ehtiyatda olan kapitan Ceyhun Bayramov və ehtiyatda olan mayor Təbriz Zeynalov olublar.
Düşərgə iştirakçıları qonaqları ayaq üstə alqışlayıblar. Panel zamanı şəhid anaları övladları ilə bağlı xatirələrini bölüşüb, qazilər isə keçdikləri döyüş yolundan danışıblar. Düşərgə iştirakçıları yaşadıqları ölkələrdə alnıaçıq, üzüağ gəzə bildikləri üçün şəhid analarına və qazilərə ömür boyu minnətdar olacaqlarını bildiriblər.

https://innews.az/uploads/news/2023-08/_innews_e707b0b33d5235269782f0382_o.jpg
A meeting with the conquerors of Karabakh (participants of the Patriotic War from Nakhchivan) and mothers of martyrs was held within the the Fourth Summer Camp of Diaspora Youth "Heydar Aliyev - 100".
Panel discussions were moderated by Javid Ismayil, Deputy Director of the Department of Propaganda, Information and Analytical Analysis of the State Committee. The guests of the panel were Gulshad Rustamova, mother of the martyred Lieutenant Emin Sadigov, Rana Huseynova, mother of the martyred Senior Lieutenant Ragib Huseynov, Hagigat Guliyeva, mother of the martyred Lieutenant Veli Guliyev, veterans of the Patriotic War - senior lieutenant Ali Alisoy, captain in reserve Jeyhun Bayramov and major in reserve Tabriz Zeynalov.
The guests were given a standing ovation. During the panel discussions, mothers of the martyrs shared their memories about their sons, and the veterans talked about the war path they went through. “We would be grateful to mothers of martyrs and war veterans for the rest of our lives”, - told camp participants.