https://www.innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_d33bfd4815ec2d03487f2c264_o.jpg
VTB (Azərbaycan) Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə keçirilən aksiya çərçivəsində manatla açılan “Uşaq Əmanət Hesabı”nın tarifini 0,5% artırır. İndi əmanət üzrə gəlirlilik vəsaitlərin yerləşdirilməsi müddətindən asılı olaraq 9,5%-dən 11%-ə qədər olacaq.
Əmanəti yetkinlik yaşına çatdıqda ondan istifadə edə biləcək uşaq üçün valideyn və ya qəyyumun adına aça bilərsiniz.
Minimum məbləğ 100 AZN-dir. Əmanəti istənilən vaxt artırmaq olar – minimum məbləğ 5 AZN təşkil edir. Yerləşdirmə müddəti 1 ildən 18 ilə qədərdir. Aksiya iyunun 1-dən 30-dək davam edəcək.
“VTB (Azərbaycan) sosial məsuliyyətə xüsusi diqqət yetirir. Bank mütəmadi olaraq uşaqlar üçün maliyyə savadlılığı üzrə təlimlər keçirir və uşaq idmanına fəal dəstək verir. Biz həmçinin xüsusi məhsullar üzərində işləyirik: ilin əvvəlində biz Uşaq Əmanət Hesabını işə saldıq. Bu, valideynlərə övladının gələcəyi üçün kapital formalaşdırmağa kömək edir, həmçinin yetkinlik yaşına çatdıqda uşağın maliyyə müstəqilliyini təmin edir.
Beynəlxalq Uşaqların Müdafiəsi Günü münasibətiylə biz müştərilərimizə əmanətlər üçün daha əlverişli şərtlər təklif etmək, onun gəlirliliyini artırmaq qərarına gəldik”, - deyə, VTB (Azərbaycan)-ın Pərakəndə Biznesin İnkişafı Departamentinin direktoru Yevgeni Borodin bildirib.
Siz bankın internet saytında əmanət açmaq üçün ərizə göndərə bilərsiniz. Təsdiqləndikdən sonra müştəri pul vəsaitlərini yerləşdirmək üçün VTB (Azərbaycan)-ın istənilən filialına gələ bilər.

ВТБ (Азербайджан) повысил доходность по детскому вкладу до 11% ВТБ (Азербайджан) повысил доходность по детскому вкладу до 11%
ВТБ (Азербайджан) в честь Международного дня защиты детей повышает ставку для по «Детского накопительного счета» на 0,5% при его открытии в манатах. Теперь доходность по вкладу составит от 9,5% до 11% в зависимости от срока размещения средств.
Открыть вклад можно на имя родителя или опекуна для ребенка, который сможет воспользоваться им при достижении совершеннолетия. Минимальная сумма составляет 100 AZN. Вклад можно пополнить в любой момент – от 5 AZN. Срок размещения от 1 года до 18 лет. Акция продлится с 1 по 30 июня.
«ВТБ (Азербайджан) уделяет особое внимание социальной ответственности. Банк регулярно проводит тренинги по финансовой грамотности для детей, а также активно поддерживает детский спорт. Мы работаем и над специальными продуктами: в начале года запустили «Детский накопительный счет». Он помогает родителям сформировать капитал на будущее своего ребенка, а также обеспечить ему финансовую самостоятельность при достижении совершеннолетия. В честь Международного дня защиты детей мы решили предложить нашим клиентам ещё более выгодные условия по вкладу, увеличив его доходность», - отметил директор департамента развития розничного бизнеса ВТБ (Азербайджан) Евгений Бородин.
Отправить заявку на открытие вклада можно на сайте банка. После подтверждения клиенту сможет прийти в любой филиал ВТБ (Азербайджан) для размещения денежных средств.