https://www.innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_d33bfd4815ec2d03487f2c264_o.jpg
VTB (Azərbaycan) Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Günü münasibətilə keçirilən aksiya çərçivəsində manatla açılan “Uşaq Əmanət Hesabı”nın tarifini 0,5% artırır. İndi əmanət üzrə gəlirlilik vəsaitlərin yerləşdirilməsi müddətindən asılı olaraq 9,5%-dən 11%-ə qədər olacaq.
Əmanəti yetkinlik yaşına çatdıqda ondan istifadə edə biləcək uşaq üçün valideyn və ya qəyyumun adına aça bilərsiniz.
Minimum məbləğ 100 AZN-dir. Əmanəti istənilən vaxt artırmaq olar – minimum məbləğ 5 AZN təşkil edir. Yerləşdirmə müddəti 1 ildən 18 ilə qədərdir. Aksiya iyunun 1-dən 30-dək davam edəcək.
“VTB (Azərbaycan) sosial məsuliyyətə xüsusi diqqət yetirir. Bank mütəmadi olaraq uşaqlar üçün maliyyə savadlılığı üzrə təlimlər keçirir və uşaq idmanına fəal dəstək verir. Biz həmçinin xüsusi məhsullar üzərində işləyirik: ilin əvvəlində biz Uşaq Əmanət Hesabını işə saldıq. Bu, valideynlərə övladının gələcəyi üçün kapital formalaşdırmağa kömək edir, həmçinin yetkinlik yaşına çatdıqda uşağın maliyyə müstəqilliyini təmin edir.
Beynəlxalq Uşaqların Müdafiəsi Günü münasibətiylə biz müştərilərimizə əmanətlər üçün daha əlverişli şərtlər təklif etmək, onun gəlirliliyini artırmaq qərarına gəldik”, - deyə, VTB (Azərbaycan)-ın Pərakəndə Biznesin İnkişafı Departamentinin direktoru Yevgeni Borodin bildirib.
Siz bankın internet saytında əmanət açmaq üçün ərizə göndərə bilərsiniz. Təsdiqləndikdən sonra müştəri pul vəsaitlərini yerləşdirmək üçün VTB (Azərbaycan)-ın istənilən filialına gələ bilər.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_d33bfd4815ec2d03487f2c264_o.jpg
VTB (Azerbaijan) in honor of the International Children's Day raises the rate for the "Children's Savings Account" by 0.5% when it is opened in manats. Now the yield on the deposit will be from 9.5% to 11%, depending on the period of placement of funds.
You can open a deposit in the name of a parent or guardian for a child who will be able to use it when he/she reaches the age of 18. The minimum amount is 100 AZN. The deposit can be replenished at any time - from 5 AZN. The term of placement is from 1 year to 18 years. The promotion will run from June 1st to June 30th.
“VTB (Azerbaijan) pays special attention to social responsibility. The Bank regularly conducts financial literacy trainings for children and actively supports children's sports.
We are also working on special products: at the beginning of the year, we launched the Children's Savings Account. It helps parents to form capital for the future of their child, as well as to provide him with financial independence upon reaching the age of majority. In honor of International Children's Day, we decided to offer our clients even more favorable conditions for deposits, increasing its profitability,” said Evgeny Borodin, Director of the Retail Business Development Department at VTB (Azerbaijan).
You can send an application for opening a deposit on the bank's website. After confirmation, the client will be able to come to any branch of VTB (Azerbaijan) to deposit funds.