https://www.innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_7f150485cb5ba18831e9b52bf_o.jpg
İyunun 1-dən VTB (Azərbaycan) nağd pul krediti və yenidən maliyyələşdirmənin şərtlərini yaxşılaşdıraraq, faiz dərəcəsini 1,5 faiz bəndi azaldaraq illik 14,5%-ə çatdırır. Krediti almaq üçün yalnız şəxsiyyət vəsiqəsini təqdim etmək kifayətdir, gəliri və məşğulluğu təsdiq edən sənədlər, habelə zamin tələb olunmur.
VTB (Azərbaycan)-dan nağd krediti 300 manatdan 35 000 manatadək 6 aydan 60 aya qədər müddətə əldə edə bilərsiniz. Yenidən maliyyələşdirmə proqramı çərçivəsində digər banklardan alınan bir neçə krediti birləşdirə, onlar üzrə olan borcu ödəyə, həmçinin əlavə vəsait əldə edə bilərsiniz.
“Müştərilərin müraciətlərinə vaxtında cavab vermək və sərfəli maliyyə həlləri təklif etmək VTB (Azərbaycan) üçün mütləq prioritetdir. Yay dövrü ənənəvi olaraq tətil mövsümü və deməli, əlavə xərclərlə əlaqələndirilir. Kredit məhsullarının şərtlərinin yenilənməsi müştərilərimizə məzuniyyət və digər məqsədlər üçün xərclərini planlaşdırmağa imkan verəcək. Eyni zamanda, biz müştərilərin borc yüklənməsinin qarşısını almaq üçün onların üzərinə düşən borc yükünün səviyyəsinə nəzarəti davam etdirəcəyik”, - deyə, VTB (Azərbaycan)-ın Pərakəndə Biznesin İnkişafı Departamentinin direktoru Yevgeni Borodin bildirib.
Nağd pul krediti əhali arasında ən populyar məhsullardan biridir. 2022-ci ilin yanvar-aprel aylarında VTB (Azərbaycan) 18,9 milyon manata yaxın məbləğdə 3,7 min nağd pul krediti verib ki, bu ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 2,7 dəfə çoxdur. Bankın bu seqment üzrə portfeli ilin əvvəlindən 18% artaraq aprelin sonunda 63,2 milyon manat təşkil edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-06/_innews_7f150485cb5ba18831e9b52bf_o.jpg
С 1 июня ВТБ (Азербайджан) улучшает условия по кредитам наличными и рефинансированию, снижая процентную ставку на 1,5 п.п., до 14,5% годовых. Клиенты могут оформить кредит по удостоверению личности, без поручителя, а также документов, подтверждающих доход и занятость заемщика.
Кредит наличными в ВТБ (Азербайджан) доступен в размере от 300 до 30 тыс. манатов, сроком от полугода до 60 месяцев, комиссия за обслуживание отсутствует. В рамках программы рефинансирования можно объединить в один несколько кредитов других банков и погасить по ним задолженность, а также получить дополнительные денежные средства.
«Своевременно реагировать на запросы клиентов и предлагать выгодные финансовые решения – абсолютный приоритет ВТБ (Азербайджан). Летний период традиционно связан с сезоном отпусков, а, следовательно, c дополнительными тратами. Улучшение условий по кредитным продуктам позволит нашим клиентам запланировать свои расходы на отпуск и другие цели. При этом мы продолжим следить за уровнем долговой нагрузки на клиентов, чтобы не допустить их закредитованности», - отметил директор департамента развития розничного бизнеса ВТБ (Азербайджан) Евгений Бородин.
Кредит наличными является одним из самых востребованных продуктов у населения. За январь-апрель 2022 года ВТБ (Азербайджан) оформил около 3,7 тыс. кредитов наличными на сумму около 18,9 млн манатов. Объем выдачи превышает показатель аналогичного периода прошлого года в 2,7 раза. Портфель банка в этом сегменте вырос с начала года на 18% и составил на конец апреля 63,2 млн манатов.
Оформить заявку на кредит наличными можно дистанционно на сайте банка, а также через контактный центр по короткому номеру 986. Доставка кредита осуществляется на любой удобный для клиента адрес в пределах города Баку и Абшеронского полуострова.