Yelo Bank-da İnsan hüquqları üzrə müsabiqə baş tutdu - FOTO
Yelo Bank-da İnsan hüquqları üzrə müsabiqə baş tutdu - FOTO Yelo Bank-da İnsan hüquqları üzrə müsabiqə baş tutdu - FOTO
Fəal təhsil dəstəkçisi olan Yelo Bank bu dəfə gənc hüquqşünaslara qapılarını açdı. Bankın maliyyə və təşkilati dəstəyi ilə ELSA Azerbaijan (Avropa Hüquqşünas Tələbələr Assosiasiyası) tərəfindən İnsan hüquqları I Natiqlik Müsabiqəsi həyata keçirildi. Müsabiqənin 3 gün davam edən yarımfinal və final mərhələləri Bankın Baş ofisinin tədbir zalında baş tutdu.
30 yaşadək gənc hüquqşünaslar seçdikləri və İnsan hüquqlarını əhatə edən mövzularda 10 dəqiqəlik çıxışlar etdilər. Aralarında Yelo Bank hüquqşünaslarının da yer aldığı münsiflər heyəti iştirakçıları mövzuya hakimlik, natiqlik qabiliyyəti, bədən dili, məzmun, analiz və s. keyfiyyətlərə görə dəyərləndirdilər. Münsif xallarına əsasən yarımfinalda ən yüksək xalı toplamış 7 gənc finala keçmək hüququ qazandı. Final 28 May Müstəqillik günü baş tutdu. Azərbaycan dövlət himninin səsləndirilməsi ilə başlayan final mərhələsinin iştirakçıları bu dəfə eyni mövzuda təsdiq və ya inkar mövqeyində yarışdılar. Çıxışların yekununda münsiflər heyətinin verdikləri xala görə 3 ən yaxşı natiq müəyyənləndirilərək qalib seçildi. Hər 3 qalibə sertifikatlar, pul mükafatı və kubok təqdim olundu.
Yelo Bank Korporativ Sosial Məsuliyyət layihələrini ərsəyə gətirərkən gənclərin fərdi inkişafı və işgüzarlıq qabiliyyətinin artırılmasına xüsusi diqqət edir. Bank il sonunadək cəmiyyətimizə daha çox fayda verəcək digər layihələrin də həyata keçirilməsini planlaşdırır.
Bank xidmətləri, o cümlədən, kredit sifarişi haqqında əlavə sualınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram və ya Whatsapp hesablarımıza yazın.

В Yelo Bank прошел конкурс юристов по правам человека - ФОТО
В Yelo Bank прошел конкурс юристов по правам человека - ФОТО В Yelo Bank прошел конкурс юристов по правам человека - ФОТО
Являясь активным сторонником развития и образования, на этот раз Yelo Bank открыл свои двери для молодых юристов. При финансовой и организационной поддержке Банка, компания ELSA Azerbaijan (Европейская ассоциация студентов-юристов) провела 1-й Конкурс ораторского искусства по правам человека. Трехдневный полуфинальный и финальные этапы конкурса проходили в актовом зале Головного офиса Банка.
Молодые юристы в возрасте до 30 лет выступили с 10-минутными речами о правах человека. Жюри, в состав которого также вошли и юристы Yelo Bank-а, оценивало участников по таким критериям, как уровень понимания предоставленной темы, ораторские способности, владение языком тела, содержание, анализ и т.д. Согласно оценкам жюри, в финал вышло 7 участников, набравших наибольшее количество баллов в полуфинале. Финал состоялся 28 мая, в День Независимости. Участники финального этапа, начавшегося под звучание государственного гимна Азербайджана, на этот раз соревновались в утвердительной или отрицательной позиции на одну и ту же тему. По итогам выступлений, согласно выставленной жюри оценке, были определены 3 лучших спикера. Всем 3-м победителям были предоставлены сертификаты, денежные призы и памятные кубки.
При разработке проектов корпоративной социальной ответственности Yelo Bank уделяет особое внимание личностному развитию и повышению деловой активности молодежи. Также Банк планирует реализовать до конца года и другие проекты, направленные на пользу нашего общества.
Есть дополнительные вопросы по банковским услугам, в том числе о кредитном заказе? Тогда звоните на 981 или напишите в наши аккаунты в Facebook, Instagram, Whatsapp.