Kapital Bank-ın menecment komandasının iştirakı ilə ənənəvi komanda quruculuğu tədbiri keçirilib. Bir qayda olaraq hər il keçirilən bu tədbir adətən payız aylarına təsadüf etsə də, bu dəfə “BİRliyimiz Qələbəmizdir!” şüarı altında təşkil edilən görüş əvvəlki tədbirlərdən fərqli olaraq məhz Müstəqillik Gününə həsr olunub və unudulmaz anlarla yadda qalıb. Tədbir iştirakçıları arasında Kapital Bank-ın İdarə Heyətinin sədri başda olmaqla, idarə heyətinin üzvləri, orta və üst menecmentin nümayəndələri yer alıb.
Festival formatında təşkil olunan tədbir 2 hissədən ibarət olub. Tədbirin birinci hissəsinə ölkəmizin səfalı guşələrindən biri olan Quba rayonunun dağlıq və yaşıllıq ərazisində milli ornamentlərlə bəzədilmiş məkanda start verilib. Tədbirin bu hissəsi milli ruhda hazırlanan stendlərlə yadda qalıb. Stendlərdə müxtəlif milli incəsənət və bədii yaradıcılıq nümunələri və yerli istehsal olunan məhsullar nümayiş etdirilib. İştirakçılar vətənimizin ləziz təamlarından dadaraq milli musiqi ansamblının ifalarını dinləyiblər.
Tədbirin ikinci hissəsi qala tipli şam yeməyi formatında təşkil olunub. Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirildikdən sonra İdarə Heyətinin sədri Rövşən Allahverdiyev açılış nitqi ilə çıxış edib. O, öz nitqində müstəqilliyimizin keçmiş tarixi və yeni tarixə qızıl hərflərlə həkk olunan şanlı qələbəmiz barədə danışıb, habelə Kapital Bank-ın ölkənin maliyyə sektoruna verdiyi xüsusi töhfəni və sektordakı əvəzsiz rolunu vurğulayıb. Sədr, eyni zamanda, bankın son illərdə qət etdiyi əhəmiyyətli uğur yolu barədə söz açıb və rəhbər vəzifələrə yeni təyin olunan gənc liderlərə peşəkar karyeralarında müvəffəqiyyət arzulayıb. Açılış nitqinin ardınca Bankın əməkdaşları şəhidlərimizin əziz xatirəsini 1 dəqiqəlik sükutla yad ediblər. Tədbir vətənpərvərlik ruhunda səsləndirilən musiqilərin yer aldığı konsert proqramı ilə davam edib və əsrarəngiz atəşfəşanlıqla yekunlaşıb.
Qeyd etmək lazımdır ki, bu kimi tədbirlərin keçirilməsi korporativ və milli mədəniyyətin aşılanmasına, əməkdaşlar arasındakı əlaqələrin yaxşılaşdırılmasına və komanda ruhunun inkişafına müsbət təsir göstərir.

Состоялся традиционный тимбилдинг с участием менеджеров Kapital Bank. Ежегодное мероприятие по сплочению коллектива в банке в этот раз было посвящено Дню независимости и прошло под лозунгом BİRliyimiz Qələbəmizdir! («Единство — наша победа!»). Среди участников мероприятия были члены правления Kapital Bank во главе с председателем, представители среднего и высшего менеджмента.
Тимбилдинг был организован в фестивальном формате и состоял из двух частей. Первая часть стартовала в месте, украшенном народными орнаментами, в горно-зеленой местности Губинского района, одного из красивейших уголков страны. Эта часть мероприятия запомнилась стендами, выполненными в национальном духе. На стендах были представлены различные образцы народного искусства и художественного творчества, а также продукция местного производства. Участники смогли отведать национальные блюда и послушать выступления национального музыкального ансамбля.
Вторая часть мероприятия прошла в формате гала-ужина и началась с исполнения Государственного гимна Азербайджанской Республики. Затем со вступительной речью выступил Председатель Правления Ровшан Аллахвердиев, который рассказал об истории независимости Азербайджана, победе в Отечественной войне, а также особо подчеркнул вклад Kapital Bank в финансовый сектор страны. Председатель также рассказал о успехах банка в последние годы и пожелал новоназначенным молодым руководителям успехов в профессиональной карьере. После вступительной речи сотрудники банка почтили минутой молчания героев, павших во время войны. Мероприятие продолжилось концертной программой с патриотической музыкой и закончилось зрелищным фейерверком.
Проведение подобных мероприятий положительно влияет на развитие корпоративной и национальной культуры, улучшение отношений между сотрудниками и развитие командного духа.